Akyaka'da 2. Dalga Operasyonu ‎ - Son Dakika

Akyaka'da 2. Dalga Operasyonu ‎

17.04.2012 13:01
Akyaka'da 2. Dalga Operasyonu
‎
, System.String[]

Akyaka Beldesi Belediyesi'ne ikinci kez düzenlenen operasyonlarda 20 kişi gözaltına alındı.

Muğla'nın Ula İlçesi Akyaka Beldesi Belediyesi'ne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından ikinci kez operasyon düzenlendi. Geçen Kasım ayındaki 'imar ve ihale yolsuzluğu' iddiaları nedeniyle başlatılan soruşturmanın devamı çerçevesinde, aralarında Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Çalca'nın da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Ula Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı doğrultusunda başlatılan çalışmalar kapsamında bu sabah Muğla, Zonguldak, Aydın ve İzmir'de eşzamanlı olarak 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, ihaleye fesat karıştırmak, zimmet ve imar yolsuzluğu' iddialarıyla operasyon düzenlendi. Operasyon çerçevesinde Akyaka Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Çalca'nın da aralarında bulunduğu 12 belediye personeli ile belediyeye iş yapan çeşitli şirket çalışanlarından 8 kişi gözaltına alındı. 8'i kadın toplam 20 şüpheli, Ula İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Operasyonun devam ettiği ve gözaltı sayısının artabileceği belirtildi. Zonguldak, Aydın ve İzmir'deki operasyonların belediye iş yapan ve ihalelerini alan müteahhit firmalara yönelik olduğu kaydedildi. Gözaltına alınan 20 kişi arasında bunların da bulunduğu belirtildi.

Akyaka Belde Belediyesi'ne, ilk operasyon 29 Kasım 2011'de düzenlenmişti. İçişleri Bakanlığı'na bu tarihten 4 ay önce, Akyaka Belediyesi'ndeki bazı ihalelere usulsüzlük ve imar yolsuzluğu yapıldığı yönünde şikayet gitmiş, bunun üzerine bakanlık, belediyeye müfettiş göndermişti. Müfettişlerin raporları doğrultusunda savcılık talimatıyla Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, belediyeye operasyon düzenlemiş, çeşitli birimlerindeki evrak ve bilgisiyarlara el koymuştu. Operasyon çerçevesinde gözaltına alınan olmamıştı. Savcılık tarafından incelenen dosyaların ardından ikinci operasyonun düzenlendiği belirtildi.

AB,CA(AÖ/SS) - Muğla

Akyaka'da 2. Dalga Operasyonu </p><p>‎ </p><p>
Akyaka'da 2. Dalga Operasyonu </p><p>‎ </p><p>

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Akyaka'da 2. Dalga Operasyonu ‎ - Son Dakika


Son Dakika

"Bir şekilde geri döneceğim" diyen Donald Trump bundan sonra ne yapacak? İşte kulislerde konuşulan senaryolar Rusya'nın 50 bin tonluk ek domates kotası üreticiyi sevindirdi Başkanlık hesabını kullanmaya başlayan Joe Biden, ünlülerden sadece Chrissy Teigen'i takip etmeye başladı Kamala Harris, koltuğa oturur oturmaz kahkahalara boğuldu Beyin ameliyatı olan hemşirenin, aylar sonra yerine takılacak kafatası kemiğinin çöpe atıldığı ortaya çıktı Rusya'nın koronavirüs aşısı Sputnik V'nin 9 aylık bağışıklık süresi bilim dünyasını şaşırttı Babalık duygusunun en masum hali! Kucağındaki kızı düşmesin diye her şeyi yaptı Vapurdan atlayarak canına kıyan kadının intiharı kamerada