Son Dakika Haberleri: 'Alabora' operasyonunda gözaltına alınan 28 kişi adliyeye sevkedildi

'Alabora' operasyonunda gözaltına alınan 28 kişi adliyeye sevkedildi

İzmir polisi tarafından Ege Bölgesi'nde faaliyet gösteren hırsızlık şebekesine yönelik olarak düzenlenen "Alabora" kod adlı operasyonda gözaltına alınan 28 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedildi.

15.01.2008 12:02
'Alabora' operasyonunda gözaltına alınan 28 kişi adliyeye sevkedildi,
İzmir polisi tarafından Ege Bölgesi'nde faaliyet gösteren hırsızlık şebekesine yönelik olarak düzenlenen "Alabora" kod adlı operasyonda gözaltına alınan 28 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedildi.

Sekiz ayrı ilden yaklaşık 2 milyon YTL değerinde mal çalıp sattıkları iddia edilen, aralarında kuyumcu, oto kiralamacı ve parfümerici esnafının da bulunduğu 28 kişi Hırsızlık Büro Amirliği'nde üç gün boyunca sorgulandı.

Operasyonda gözaltına alınan B.K. (30), T.K., (28), C.Ç. (39), Y.K. (42), A.I. (36), E.Ç. (25), Y.Ç. (29), M.Ç. (27), K.Ç., (28), M.D. (42), H.U. (28), S.A. (34), E.S. (27), B.Y. (37), S.B. (30), M.Y. (36), İ.K. (34), M.T. (34), A.Y. (30), E.T. (26), L.G. (28), C.E. (34), A.Ş. (26), Y.O. (46), Y.K. (29), Ö.U. (32), L.K. (32) ve A.K. (59) sorgulamalarının ardından adliyeye çıkarıldı. Zanlılar, "hırsızlık ve hırsızlık malını almak ve satmak" suçlarından adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan birçoğunun daha önceden poliste suç kaydı bulunduğu belirtiliyor. Gözaltına alınan 28 kişi, ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi. Operasyon düzenlenen evler, işyerleri ve 3 ayrı depoda toplam 2 milyon YTL değerinde elektronik eşya, mutfak eşyası, bilgisayar, laptop, saat, gözlük, silah, çelik kasa, tıraş makinesi ve bıçakları, kişisel bakım ürünleri, parfümeri malzemeleri ele geçirilmişti.

Polis, zanlıların çalışma biçimini de ortaya çıkardı. Buna göre, İzmir'in yanı sıra, Aydın, Muğla, Isparta, Manisa, Uşak, Afyon, Balıkesir ve Konya illerinde hırsızlık olayları gerçekleştirdikleri iddia edilen zanlıların, oto kiralama şirketine ait otomobillerle gittikleri kentlerde, elektronik, parfümeri ve benzeri ürünler satan işyerlerine önce müşteri olarak girdikleri, güvenlik ve malzeme keşfi yaptıkları, gezdikleri yerler arasından birini seçerek hırsızlık yaptıkları iddia edildi. Zanlıların, hırsızlıklara genelde üç ayrı otomobille gittikleri, bir otomobilin çalıntı malzemeleri taşırken, diğer ikisinin ise ''öncü'' ve ''artçı'' olarak bu otomobilin birkaç kilometre önünde ve arkasında giderek yoldaki polis-jandarma kontrollerini tespit ettikleri bildirildi.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.04.2015 13:28:07. #1.11#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: 'Alabora' operasyonunda gözaltına alınan 28 kişi adliyeye sevkedildi
  [Hata Bildir]