Android işletim sistemli eski telefonlar önümüzdeki yıldan itibaren internet sitelerini açamayacak - Son Dakika

Android işletim sistemli eski telefonlar önümüzdeki yıldan itibaren internet sitelerini açamayacak

09.11.2020 23:08

Android severler önümüzdeki yıldan itibaren eski akıllı telefon ve tabletleriyle web sitelerinin yaklaşık 3'te birini açamayacak. 2016'dan bu yana güncellenmeyen akıllı cihazlar risk grubunda olacak.

Android işletim sistemi ile çalışan eski akıllı telefon ve tabletler, önümüzdeki yıldan itibaren internetteki web sitelerinin yaklaşık 3'te birini açamaz hale gelecek.

Haber, eylül 2021'den itibaren cihazlardaki tarayıcıların ve işletim sistemlerinin Let's Encrypt'in sunduğu SSL/TLS sertifikası olmadan uyumlu siteler ve servislerle çalışamayacağına dayandırıldı. Bu durum dünya Internet kaynaklarının yaklaşık yüzde 30'unu kapsıyor.

2016'DAN BU YANA GÜNCELLEMEYEN TELEFEONLAR RİSK ALTINDA

AndroidPolice'in haberine göre; Android 7.1.1 ve ondan önceki işletim sistemlerine sahip olan tüm cihazların bu durumdan etkileneceği, diğer bir deyişle 2016'dan bu yana güncellenmeyen akıllı cihazların risk grubunda olacağı ifade edildi.

SORUNU MOZILLA FIREFOX'LA ÇÖZMEK MÜMKÜN

Bu sorunu, akıllı telefona ya da tablete kök sertifikalarını muhafaza etme özelliğine sahip Mozilla Firefox tarayıcısı kurarak çözmek mümkün, ancak söz konusu uygulama ancak Android 5.0 ve üzeri işletim sistemlerine sahip cihazlar tarafından destekleniyor.

Android işletim sistemli eski telefonlar önümüzdeki yıldan itibaren internet sitelerini açamayacak

Son Dakika Teknoloji Android işletim sistemli eski telefonlar önümüzdeki yıldan itibaren internet sitelerini açamayacak - Son Dakika


YORUMLAR (15)
  • Yusuf: Şu işe bak yav. 9 yıllık telefonum var bana yetiyor. Şimdi ben internet sitelerini açamayacak mıyım? Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Elif Nisa : Ne yani illa telefonum eski diye sitelere giremeyecek miyim? Telefonum 9 senelik ve gayet memnunum.Hayatımda bundan saçma şey görmedim Sırf yeni bir telefon almamız için yaptıklarına bak yaa Cevap Yaz 25 3 Yayından Kaldır
  • Elif Nisa Ö. : Ne yani illa telefonum eski diye sitelere giremeyecek miyim? Telefonum 9 senelik ve gayet memnunum.Hayatımda bundan saçma şey görmedim Sırf yeni bir telefon almamız için yaptıklarına bak yaa Cevap Yaz 4 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

"Şu an daha fazlasını yapmıyorum" diyen ünlü model Anna Falchi tamamen soyunmak için şampiyonluğu bekliyor Rusya'daki görüntüler dünya gündeminde! Polisten kurtulmayı başaran protestocunun kaçma anı kamerada Kaymakamlık lojmanı lüks villa ile takas mı edildi? İYİ Partili vekil bomba iddiayı Bakan Soylu'ya sordu Yıldız Tilbe'nin son görüntüsü sevenlerini üzdü: Seni böyle görmeyelim İstanbul'a kar geri geliyor! Yarın öğleden sonra başlayacak, işte etkili olacağı ilçeler İran, Rus Sputnik V koronavirüs aşısının kullanımına onay verdi Son Dakika! Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a füzeli saldırı girişimi hava savunma sistemleri sayesinde engellendi Pazar esnafını ziyaret eden İmamoğlu'na vatandaştan zor soru: Korona yok mu size?