Son Dakika Haberleri: Askeri Müzelerdeki Eserler Diğer Müzelere Devredilebilecek

Askeri Müzelerdeki Eserler Diğer Müzelere Devredilebilecek

Askeri müzelerde sergilenen eser ve malzemeler, Genelkurmay Başkanlığı'nın uygun görüşü ve Milli Savunma Bakanlığı'nın onayı ile mevcut müzelere gönderilebilecek.

08.12.2012 13:01
Askeri Müzelerdeki Eserler Diğer Müzelere Devredilebilecek,
Askeri müzelerde sergilenen eser ve malzemeler, Genelkurmay Başkanlığı'nın uygun görüşü ve Milli Savunma Bakanlığı'nın onayı ile mevcut müzelere gönderilebilecek.

Milli Savunma Bakanlığı'nın hazırladığı Askeri Müzeler Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Yönetmeliğin 26'ncı maddesinde yapılan değişiklikle artık askeri müzelerde bulunan eserleri Milli Savunma Bakanlığı onayıyla mevcut ve yeni açılacak müzelere gönderilecek. Askeri ve sivil kurumların talepleri halinde, özellikle genç nesillerin eğitimine katkı maksadıyla yapılan düzenleme ile mevcut veya yeni açacakları müzelere askeri müzelerden devir şeklinde malzeme verilebilecek. Genelkurmay Başkanlığı'nın uygun görüşü ve Milli Savunma Bakanlığı'nın onayı ile yapılacak devirde, malzemeler askeri müzelerde birden fazla örneği bulunması ve koleksiyonlarını bozmayan eserlerden seçilecek.

Ayrıca aynı yönetmeliğin 34'üncü maddenin birinci fıkrasının (1) numaralı bendi şu şekilde değiştirildi: "Müzelerin yenilenme, geliştirilme, tanıtma ve sergi faaliyetleri ile bu yönetmeliğin 4 üncü maddesinde belirtilen hizmetlerin yürütülmesi için sarf olunur." Yönetmelik hükümlerini Milli Savunma Bakanı ile Kültür ve Turizm Bakanı birlikte yürütecek.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.04.2015 06:47:47. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Askeri Müzelerdeki Eserler Diğer Müzelere Devredilebilecek
  [Hata Bildir]