Son Dakika Haberleri: Aydın: Türk Turizminin Duayeninden Acı İtiraf

Aydın: Türk Turizminin Duayeninden Acı İtiraf

Türkiye'nin İlk Tatil Köylerinden Biri Olan Ömer Tatil Köyü'nün Sahibi ve Turizmin Duayenlerinden Faruk Kocaöner, Turizmde Eski İdealizmin Kalmadığını Söyledi.

19.11.2006 14:41
Aydın: Türk Turizminin Duayeninden Acı İtiraf,
Türkiye'nin ilk tatil köylerinden biri olan Ömer Tatil Köyü'nün sahibi ve turizmin duayenlerinden Faruk Kocaöner, turizmde eski idealizmin kalmadığını söyledi.

1952 yılında Kuşadası'nda satın aldıkları 36 bin metrekarelik araziyi 1968 yılında turizme açan ve kamp yaparak konaklamanın öncülerinden olan Ömer Tatil Köyü'nün sahibi Faruk Kocaöner, gelinen noktada turizmin zorlandığını ifade etti. Zamanın Kuşadası Kaymakamı Özer Türk sayesinde babası Ömer Kocaöner'in tarımdan sonra turizme de yatırım yaptığını belirten Kocaöner, yaşanan gelişmelerden sonra işletmelerine yatırım çabası kalmadığını belirtti. Kocaöner ayrıca, Kuşadası turizminin çok zor bir dönem yaşadığını vurgulayarak, "Yıllar önceki idealist görüşlerin ve turizme inananların ruhlarının tekrar canlandırılması gerekiyor. Bunun için herkesin büyük bir sorumluluk üstlenmesi gerekir. Kuşadası'na yapılacak makyajla, yeni kazandırılacak yeşil alanlarla bu olumsuzlukların bir kısmı ortadan kaldırılabilir. Kuşadalılar'ın bu yapılacaklara destek olacaklarına inanıyorum. Bu konuda önder kişilerin bir gayret göstermeleri lazım" dedi.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.04.2015 08:53:18. #.231#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Aydın: Türk Turizminin Duayeninden Acı İtiraf
[Hata Bildir]