Son Dakika Haberleri: Badminton Milli Takımının Yarısını Erzincanlı Sporcular Oluşturuyor

Badminton Milli Takımının Yarısını Erzincanlı Sporcular Oluşturuyor

Badminton sporunda Türkiye'de söz sahibi olan Erzincanlı sporcular, Badminton Milli Takımının yarısını oluşturuyor.

29.05.2012 15:42
Badminton Milli Takımının Yarısını Erzincanlı Sporcular Oluşturuyor,
Badminton sporunda Türkiye'de söz sahibi olan Erzincanlı sporcular, Badminton Milli Takımının yarısını oluşturuyor. Genç yetenekler küçük yaşlarına rağmen hem milli takımı, hem de Erzincan'ı büyük bir gururla temsil ediyor. Türk Telekom Badminton Takımı sporcularını makamında konuk eden Türk Telekom İl Müdürü Muhammet Demir, başarılı sporcuları tebrik etti.

Badminton Milli Takımı'nı oluşturan bayan sporcular, Antrenörleri Murat Sönmez ve Uğur Erçetin ile birlikte Türk Telekom İl Müdürü Muhammet Demir'i ziyaret etti. Sporcuların ortaya koyduğu başarının büyük bir başarı olduğunu hatırlatan Türk Telekom İl Müdürü Muhammet Demir, "13 yaş altı Badminton Milli Takımı seçmelerine katılan Erzincanlı sporcularımız önemli bir başarı elde ederek, Kız Milli Takımı'nın tamamını oluşturdu." diyerek, şöyle devam etti:

"13 yaş altı Badminton Milli Takımının 8 kişiden oluşan sporcu gurubunun 4'ünü Erzincanlı sporcular oluşturuyor. Bu takımın sporcuları Dilara Subaşı, Nazlıcan İnci, Bengüsu Erçetin ve Zehra Erdem. Ayrıca; B Kız Milli Takımına sporcumuz Ece Başakın birinci sırada yer almıştır. Murat Sönmez ve Uğur Erçetin antrenörlerimizde Milli Takımda görev verilmiştir. Haziran ayında İstanbul'da yapılacak olan Balkan Şampiyonasında Badminton Milli Takımını temsil edecek olan Erzincan Türk Telekom Badminton Takımı sporcularına ve antrenörlerine başarılar diliyorum."

Türk Telekom Badminton ve Milli Takım Antrenörü Murat Sönmez, "2 yıl önce bu takımı oluşturduk. 2 yıl içerisinde takım halinde üç Türkiye şampiyonluğu birde Türkiye ikinciliği getirdik ve ferdi olarak ta şampiyonluklar getirdik. Bu yıl 5 sporcumuz milli takıma girdi ve hedefimiz en az 2 veya 3 Balkan Şampiyonu çıkarmaktır. Bu bizleri sevindiriyor. Özellikle Türk Telekom çalışanlarının bize vermiş olduğu destekten ötürü teşekkür ediyorum. Dünya şampiyonasında bizi temsil edecek sporcuları yetiştirmek için çalışıyoruz." açıklamasında bulundu.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 07:49:37. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Badminton Milli Takımının Yarısını Erzincanlı Sporcular Oluşturuyor
  [Hata Bildir]