Son Dakika Haberleri: Başbakan Erdoğan'ın Kale Grubu'nu Ziyareti

Başbakan Erdoğan'ın Kale Grubu'nu Ziyareti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kale Grubu'nun Çan'daki seramik fabrikalarını ziyaret ederek, Kale AR-GE Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

18.03.2013 15:00
Başbakan Erdoğan'ın Kale Grubu'nu Ziyareti,
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kale Grubu'nun Çan'daki seramik fabrikalarını ziyaret ederek, Kale AR-GE Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Kale Grubu açıklamasına göre, Kale Grubu'nun 30 milyon lira yatırımla kurduğu AR-GE Merkezi'ndeki yapılan çalışmalar hakkına bilgi alan Başbakan Erdoğan, Kale Grubu Onursal Başkanı İbrahim Bodur, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve Kale Grubu Teknik Grup Başkanı Osman Okyay tarafından fabrika girişinde karşılandı.

Yeni AR-GE Merkezi'ni gezen Başbakan Erdoğan'a, çalışmalar hakkında bilgi verildi, seramiğin tasarımdan üretime kadar olan işleme süreci anlatıldı ve Kale Grubu'nun üreterek dünyaya ihraç ettiği Kalesinterflex tanıtıldı. Ürünün esneme özelliğiyle İstanbul Metrosu ile Marmaray Projesi'nde de kullanıldığını öğrenen Erdoğan, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay'ı teknoloji üretiminden dolayı tebrik etti.

Başbakan Erdoğan'a, ziyaret anısına üzerine portresinin işlendiği seramik tablo hediye edildi. Başbakan Erdoğan, kendisine hediye edilen tablonun bir benzerini de imzalayarak Kale Grubu'na hatıra bıraktı.

Kaleseramik Şeref Defterini de imzalayan Başbakan Erdoğan, "Gururumuz olan Kale Grubu'nun bu eseriyle ülkem adına onurlandım, başarılarınızın artarak devamı dileğiyle İbrahim Bodur Bey'e ve ailesine sağlık, afiyetler diliyorum" diye yazdı.

Erdoğan'a ziyarette eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile İçişleri Bakanı Muammer Güler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de eşlik etti.

Muhabir: Semra Orkan

Yayıncı: Ali Bayaslan - İSTANBUL

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 21.04.2015 06:01:12. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Başbakan Erdoğan'ın Kale Grubu'nu Ziyareti
  [Hata Bildir]