Son Dakika Haberleri: Başbakan Erdoğan Kayseri'de Konuşacak

Başbakan Erdoğan Kayseri'de Konuşacak

AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cuma günü Kayseri'ye geleceğini belirterek, Ankara ve İstanbul'dan sonra Kayseri'de düzenlenecek Milli İradeye Saygı Mitingi'nde halka sesleneceğini söyledi.21 Haziran Cuma...

17.06.2013 14:44
Başbakan Erdoğan Kayseri'de Konuşacak,
AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cuma günü Kayseri'ye geleceğini belirterek, Ankara ve İstanbul'dan sonra Kayseri'de düzenlenecek Milli İradeye Saygı Mitingi'nde halka sesleneceğini söyledi. 21 Haziran Cuma günü gerçekleşecek miting sonrasında Başbakan, U20 Dünya Futbol Şampiyonası'nın başlama vuruşunu yapacak.

İl Başkanı Ömer Dengiz, düzenlediği basın toplantısında, son günlerde yaşanan olaylara dikkat çekerek, Türkiye'nin kritik bir sürecin içinden geçtiğini açıkladı. Dengiz, Gezi Parkı olaylarının, ilk etapta ekolojik bir sorun gibi lanse edildiğini ama sonradan karanlık güçlerin devreye girmesiyle siyasal zemine çekildiğini ifade ederek, şu bilgileri verdi: "Gezi Parkı olayları, bir kez daha millet olarak ne kadar dikkatli, ne kadar uyanık olmamız gerektiği gerçeğini güçlü bir biçimde ortaya koymuştur. Ülkemiz ne zaman iç sorunlarını çözüp, geleceğe güvenle bakmaya başlarsa, ne zaman güçlenip dünyada etkili bir aktör olarak yerini almaya başlarsa, iç ve dış mihraklar devreye giriyor ve milletimizi çeşitli bahanelerle birbirine düşürmeye kalkışıyor. Üzülerek ifade etmek gerekir ki geçmişte benzeri tuzaklara, bu tür ayak oyunlarına düştük ve hep kaybeden taraf Türkiyemiz oldu."

Ömer Dengiz, halkın yüzde 50 gibi oranında oyunu alarak AK Parti'nin iktidara geldiğini belirterek, "Bu kirli tezgahın asıl hedefinde büyük Türkiye, Türk demokrasisi, milli irade ve halkın yüzde 50'sinin oyunu alarak iktidara gelmiş olan Başbakan Erdoğan vardı. 10 yıldır durmadan duraksamadan yol alan bu gemiyi durdurmak hatta batırmak isteyen bu zihniyet, bu sefer sert bir kayaya çarptı. Öyle görünüyor ki bunlar her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesap etmiş ve planlarını devreye sokmuşlar. Ama hesap edemedikleri büyük Türk milletinin feraseti olmuştur. 10 yıldır oynanan her türlü oyunu algılayan ve karşısında dimdik duran aziz milletimiz, bir kez daha kendine yakışan tavrı ortaya koymuş, kurulan tuzağı far ketmiş ve kendi iradesine dört elle sarılmıştır. Kendi ülkesine, egemenliğine ve kendi hükümetine sahip çıkarak, iç ve dış mihraklara gereken cevabı vermiştir." diye konuştu.

Dengiz, ülkenin dört bir tarafından telefon ve mesajlarla yaşanan olaylar karşısında birlik mitingleri yapılması talebi olduğunu hatırlatarak, "Genel merkez bu konuda miting kararı aldı ve ilk adımlar atıldı. Bu doğrultuda genel merkezimiz Ankara ve İstanbul'dan sonra diğer büyükşehirlerde de 'milli iradeye saygı' mitingleri düzenleme kararı aldı. Bu bağlamda düzenlenecek mitinglerin üçüncüsü, 21 Haziran Cuma günü saat 14.30'da Kayseri'de gerçekleştirilecek. 2 büyük ilimizden hemen sonra böyle bir mitingin Kayseri'de düzenleniyor olmasını, Kayseri halkının, milli iradeye ve demokrasiye olan büyük desteğinin yansıması olarak değerlendirmek mümkündür. Bu vesileyle, bu ülkenin gerçek sahipleri olan değerli hemşehrilerimizi, parti farkı gözetmeksizin, Cuma günü saat 14.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak mitingimize davet ediyoruz." dedi.

Başbakan Erdoğan, cuma günü miting sonrasında saat 17.00'de düzenlenecek U20 Dünya Futbol Şampiyonası'nın açılış törenine katılacak. Saat 18.00'de başlayacak maçın ilk başlama vuruşunu da yapması bekleniyor.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.03.2015 00:10:22. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Başbakan Erdoğan Kayseri'de Konuşacak
  [Hata Bildir]