Son Dakika Haberleri: BDP Sason'a Çıkarma Yaptı

BDP Sason'a Çıkarma Yaptı

4 yıl önce

BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Sason'daki halklar mozaiğine dikkat çekerek "Gün Sason için tarihi bir gündür" dedi.

BDP Sason'a Çıkarma Yaptı, System.String[]

BDP Sasonda seçim lokali açtı...
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)  Sason'da seçim lokali açtı. İlçe seçim lokalinin açılışında konuşan  Milletvekili Ayla Akat Ata,  Sason'daki halklar mozaiğine dikkat çekerek "Gün  Sason için tarihi bir gündür" dedi. Açılışa  Milletvekili Ayla Akat Ata ile birlikte PM Üyesi Nezir Gülcan,  Batman Belediye Eş Başkan Adayları  Sabri Özdemir ve Gülistan Akel, Belediye Başkanvekili  Serhat Temel ve  Sason Belediye Eş Başkan Adayı Kutbettin Yıldırım katıldı. Lokal açılışında konuşan  Milletvekili Ayla Akat Ata "Sason'un bir yanı Ezidi, bir yanı Ermeni, bir yanı Arap, bir yanı Kürt'tür.  Sason halkı ve bu halklar mozaiği, egemenler tarafından tarih boyunca hep parçalanmak istendi. Şimdi, gün  Sason için tarihi bir gündür" dedi. Açılışın ardından, BDP'ye katılan Şexıka köyünde Haci Yahya  Karataş ile  Yücebağ (Carcas) beldesinde Arif Konüş'e BDP rozetleri takıldı.

Türkiye'den Trump'ın 1915 Olaylarıyla İlgili Açıklamasına Tepki Referandum Sonrası Yeni Anket! Yarın Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz?
Dışişleri'nden Türk Bayrağının Yakılmasına Sert Tepki: Bu Hain Eylemi Şiddetle Lanetliyoruz

1