Son Dakika Haberleri: BDP Sason'a Çıkarma Yaptı

BDP Sason'a Çıkarma Yaptı

3 yıl önce

BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Sason'daki halklar mozaiğine dikkat çekerek "Gün Sason için tarihi bir gündür" dedi.

BDP Sason'a Çıkarma Yaptı, System.String[]

BDP Sasonda seçim lokali açtı...
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Sason'da seçim lokali açtı. İlçe seçim lokalinin açılışında konuşan Milletvekili Ayla Akat Ata, Sason'daki halklar mozaiğine dikkat çekerek "Gün Sason için tarihi bir gündür" dedi. Açılışa Milletvekili Ayla Akat Ata ile birlikte PM Üyesi Nezir Gülcan, Batman Belediye Eş Başkan Adayları Sabri Özdemir ve Gülistan Akel, Belediye Başkanvekili Serhat Temel ve Sason Belediye Eş Başkan Adayı Kutbettin Yıldırım katıldı. Lokal açılışında konuşan Milletvekili Ayla Akat Ata "Sason'un bir yanı Ezidi, bir yanı Ermeni, bir yanı Arap, bir yanı Kürt'tür. Sason halkı ve bu halklar mozaiği, egemenler tarafından tarih boyunca hep parçalanmak istendi. Şimdi, gün Sason için tarihi bir gündür" dedi. Açılışın ardından, BDP'ye katılan Şexıka köyünde Haci Yahya Karataş ile Yücebağ (Carcas) beldesinde Arif Konüş'e BDP rozetleri takıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çok Kızdı: Ey Kaymakam Sen Kendini Ne SanıyorsunMerkez Bankası'nın Yıl Sonu Dolar/TL Beklentisi 3,86 TL
'Hava Kuvvetleri İmamı' Adil Öksüz İçin İstenen Ceza Belli Oldu

    1