Son Dakika Haberleri: BDP Şırnak: 20 Bin Kişilik Kitlemizle Başbakanı Karşılayacak Değiliz

BDP Şırnak: 20 Bin Kişilik Kitlemizle Başbakanı Karşılayacak Değiliz

BDP Şırnak İl Başkanı Baki Katar, BDP Şırnak il ve ilçe teşkilatları olarak, Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı Şırnak Havalimanına Şerefettin Elçi'nin isminin verilmesinden mutluluk duyduklarını belirterek, "Fakat ismi verildi diye"...

24.07.2013 16:51
BDP Şırnak: 20 Bin Kişilik Kitlemizle Başbakanı Karşılayacak Değiliz,
BDP Şırnak İl Başkanı Baki Katar, BDP Şırnak il ve ilçe teşkilatları olarak, Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı Şırnak Havalimanına Şerefettin Elçi'nin isminin verilmesinden mutluluk duyduklarını belirterek, "Fakat ismi verildi diye bizler kalkıp 20 bin kişilik bir kitlemizi karşılamaya davet de etmedik ve öyle bir girişimimiz dahi olmadı" dedi BDP Şırnak İl Başkanı Baki Katar, BDP Şırnak il ve ilçe teşkilatları olarak, Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı Şırnak Havalimanına Şerefettin Elçi'nin isminin verilmesinden mutluluk duyduklarını belirterek, "Fakat ismi verildi diye bizler kalkıp 20 bin kişilik bir kitlemizi karşılamaya davet de etmedik ve öyle bir girişimimiz dahi olmadı" dedi.

BDP'den verilen bilgiye göre, BDP Şırnak İl Başkanı Baki Katar, bugün düzenlediği basın toplantısında, "Bildiğiniz gibi 25 Temmuz Cuma günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cizre ile İdil arasında yapılan havalimanının açılışına katılacak. Yapılacak olan açılış töreni ve Başbakan Erdoğan'ın açılış törenine katılması ile BDP'nin bu törene katılıp katılmayacağıyla ilgili dün BDP Cizre İlçe Başkanımız Mehmet Ata Bilen'in 'BDP teşkilatı olarak Başbakanı karşılayacağız' yönündeki açıklamalarının yanlış anlaşıldığını buradan kamuoyuna duyuruyoruz" dedi.

BDP Şırnak il ve ilçe teşkilatları olarak havalimanına Şerefettin Elçi'nin isminin verilmesinden mutluluk duyduklarını belirten Katar, "Fakat ismi verildi diye bizler kalkıp 20 bin kişilik bir kitlemizi karşılamaya davet de etmedik ve öyle bir girişimimiz dahi olmadı. Bizler sadece BDP il, ilçe ve genel meclis üyeleri olarak temsili bir heyet katılacağız" ifadesini kullandı.

Ayrıca bir haber ajansının haberinde yer verdiği ilçe başkanlığı tarafından bastırılan mektupların davetiye değil bayram kutlama mesajları olduğunu aktaran Katar, şunları kaydetti:

"Bizler bayram kutlama mesajını hazırlayarak cezaevindeki arkadaşlarımıza göndermek için hazırlamıştık. Sözkonusu ajans bu zarfları Erdoğan'ı karşılamak üzere halka dağıtılacak davetiye mektupları olarak göstermiştir.

Bizler buradan ajansın bu haberini kınıyoruz ve hiçbir şekilde doğruluk payının olmadığını kamuoyuna duyuruyoruz."

(HM/ÖZK) - Ankara

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 18.04.2015 23:46:35. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: BDP Şırnak: 20 Bin Kişilik Kitlemizle Başbakanı Karşılayacak Değiliz
  [Hata Bildir]