Son Dakika Haberleri: Bektaşiler Nevruz Bayramını Kutladı

Bektaşiler Nevruz Bayramını Kutladı

Arnavutluk'ta Nevruz Bayramı, Dünya Bektaşi Merkezi'nde düzenlenen bir törenle kutlandı.

23.03.2012 05:28
Bektaşiler Nevruz Bayramını Kutladı,
Arnavutluk'ta Nevruz Bayramı, Dünya Bektaşi Merkezi'nde düzenlenen bir törenle kutlandı. Törene Cumhurbaşkanı Bamir Topi, Başbakan Sali Berişa, ana muhalefet Sosyalist Parti Genel Başkanı Edi Rama ve çok sayıda bakan katıldı.

Hazreti Ali'nin doğum günü, hayatın yeniden canlandığı gün olarak kutlanan Nevruz Bayramı töreninde konuşan Bektaşiler Merkezi Başkanı Baba Edmond Brahimay, "Nevruzi Sultan, Bektaşiler için diriliş günü olarak kutlanır. Bugün her şeyin yeniden dirildiği, yeni umutların doğduğu, tüm insanlık için yeniden bir diriliş umudunun canlandığı gündür." dedi.

Cumhurbaşkanı Bamir Topi, Nevruz'un özgürlüğe, demokrasiye ve geleceğe umutla bakan Arnavut halkı için önemli olduğunu söyledi. Başbakan Sali Berişa, ise "Nevruz Bayramı Arnavutlara demokrasiyi kazandırdı." dedi.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.03.2015 18:03:58. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Bektaşiler Nevruz Bayramını Kutladı
  [Hata Bildir]