Son Dakika Haberleri: Beyaz Bayrak Projesi

Beyaz Bayrak Projesi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı Tarafından Okullarda Hijyen Konusunda Yürütülen 'Beyaz Bayrak' Projesi Kapsamında 11 Okula Düzenlenen Törenle Sertifika Verildi.

21.05.2008 12:35
Beyaz Bayrak Projesi,
Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından okullarda hijyen konusunda yürütülen 'beyaz bayrak' projesi kapsamında 11 okula düzenlenen törenle sertifika verildi.

Anadolu Öğretmen Lisesi'nde düzenlenen törende konuşan İl Sağlık Müdürü Reha Hüdayioğlu, öğrencilerin sağlıklı nesiller olarak yetiştirilmesi için hijyen konusunun çok büyük önem taşıdığını ifade ederek, bütün okulların bu konuya özen göstermesi gerektiğini söyledi. Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürütülen çalışmalar neticesinde bu yıl 11 okula beyaz bayrak ödülü verildiğini hatırlatan Hüdayioğlu, amaçlarının il genelinde bütün okulların bu ödülü hak etmesi olduğunu kaydetti.

Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül ise çok büyük öğrenci gruplarının bulunduğu okullarda hijyenin önemine vurgu yaparak, bu uygulamanın yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti. Konuşmaların ardından yapılan denetimlerde beyaz bayrak almaya hak kazanan Senem Ayşe Anaokulu, Anadolu Öğretmen Lisesi, Gaziler İşitme Engelliler Okulu, Ali Kenger Lisesi, Kahramankent Lisesi, Fatih Lisesi, Özel Özderya İlköğretim Okulu, Döngele Çok Programlı Lise, Afşin Esence İlköğretim Okulu ve Elbistan Özel Altıküre İlköğretim Okulu'na sertifika verildi.

(ACB-AB-Y) 21.05.2008 12:06 TSİ

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 21.04.2015 11:17:01. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Beyaz Bayrak Projesi
  [Hata Bildir]