Son Dakika Haberleri: Bilecik Belediyesi'nin Ücretsiz Çanakkale Gezisi Programı

Bilecik Belediyesi'nin Ücretsiz Çanakkale Gezisi Programı

Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen "Ücretsiz Çanakkale Gezisi" programı sürüyor.

28.05.2013 16:20
Bilecik Belediyesi'nin Ücretsiz Çanakkale Gezisi Programı,
Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen "Ücretsiz Çanakkale Gezisi" programı sürüyor.

Çanakkale Zaferi'nin ruhunu Bilecik halkına yaşatmak amacıyla, "Gelin Çanakkale Ruhunu Birlikte Yaşayalım" sloganı ile Çanakkale gezileri başladı. Bilecik Belediye Sarayı önündeki uğurlamada konuşan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, fiziki hizmetlerin yanı sıra kültür ve sosyal alandaki hizmetleri de vermeye devam ettiklerini kaydetti. "Çanakkale yarının reçetesidir" ifadesini kullanan Belediye Başkanı Selim Yağcı, Çanakkale'nin ziyaret edilip görülmesinin çok gerekli olduğunu belirterek, "Kuruluş ve kurtuluş kenti Bilecik'ten büyük zaferlerin kazanıldığı Çanakkale'ye yolculuk yapmaktasınız. Bu ziyaretle atalarımızın bu vatanı ne şekilde, hangi zorluklarla bizlere hediye ettiklerini daha iyi anlayacaksınız ve dönüşte bunları yakınlarınıza anlatacaksınız. Bilecik Belediye Başkanlığı olarak bu hizmeti vermemizin amacı, Bilecikli hemşehrilerimizin, tarihi zenginliği teneffüs edebilecekleri mekanlarda buluşarak, milli şuuru pekiştirmek ve tarihi bağları güçlendirmektir" dedi.

Vatandaşların her türlü ihtiyacının ücretsiz karşılandığı gezi programında, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Alçıtepe Köyü, Sargıyeri Şehitliği, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği, Kocadere Hastane Şehitliği ve Seyit Onbaşı Heykeli ziyaret edildi.

28.05.2013 16: 08: 10

TSI

NNNN - BİLECİK

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 22:23:30. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Bilecik Belediyesi'nin Ücretsiz Çanakkale Gezisi Programı
  [Hata Bildir]