Son Dakika Haberleri: Bingöl'de Ögrenciler Yayla Yibo'yu İzledi

Bingöl'de Ögrenciler Yayla Yibo'yu İzledi

Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca hazırlanan, "Geç Değil, Genç" adlı gezici sinema SODES projesi kapsamında ilk sinema filmi gösterimi törenle Yayla Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda gerçekleştirildi.

28.12.2013 11:24

Törende konuşan Vali İbrahim Taşyapan, Kaymakamlıkça hazırlanan gezici sinema projesi ile öğrencilere eğitici, eğlenceli ve ders verici film izleme imkânı sunulacağını söyledi.

Vali İbrahim Taşyapan konuşmasında şunları kaydetti: "Sinema filmi bir kitleye mesaj verme amacı ile hazırlanmışsa her zaman hedef kitlesini bulur. Film, televizyon veya internette değil, sinemada seyredilir. Bugün burada oluşturulan sinema ortamında daha önce sinemaya hiç gidememiş çocuklarımızla film seyredeceğiz. Bunu hedefleri olan güzel bir proje olarak değerlendiriyorum. SODES küçük katkılarla büyük amaçlar hedefleyen Kalkınma Bakanlığınca yürütülen projelerdir. Bu nedenle başta Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederiz."

Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, bu proje dışında ilçedeki 48 eğitim kurumunda eğitim öğretim gören 7 bin öğrenciye yönelik madde bağımlılığı konusunda bilgilendirme çalışması da yapılacağını söyledi.

Programa Vali İbrahim Taşyapan'ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Mehmet Alper Çığ, Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, İl Emniyet Müdürü Ercan Taştekin ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı katıldı.

Konuşmaların ardından davetliler sigaranın zararlarının anlatıldığı 7 dakikalık bir film ile"Mommo Kız Kardeşim"adlı filmi izledi.

Film arası ve sonunda öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Vali İbrahim Taşyapan daha sonra buradan ayrılarak Yayla Jandarma Karakolunu ziyaret etti.

 • SİNEMA DÜNYASINDA VİZYONA YENİ GİREN FİLMLER
 • SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.02.2015 15:09:56. #1.13#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Bingöl'de Ögrenciler Yayla Yibo'yu İzledi
  [Hata Bildir]