Boynukalın'dan Hürriyet'e Saldırı Savunması: Dokunulmazlığı Kaldırdık - Son Dakika

Boynukalın'dan Hürriyet'e Saldırı Savunması: Dokunulmazlığı Kaldırdık

21.10.2015 18:53

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, Hürriyet'e yönelik saldırıyı "AK Parti gençliği dokunulmazlığı kaldırmıştır." şeklinde savundu.

Hürriyet Gazetesi'ne yönelik saldırıyla gündeme gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, Mersin'de AK Partili gençlere hitap ederken saldırıları "bir dokunulmazlığı kaldırdık" şeklinde savundu. Boynukalın, bunu yaparken teşkilatın enerjisini arkalarında hissettiklerini söyledi.

PARTİLİ GENÇLERİ SOKAĞA ÇIKMAYA ÇAĞIRDI

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, 19 Ekim Pazartesi günü Mersin'de AK Parti Milletvekili Adayı Lütfi Elvan ile AK Partili gençlerin bir araya geldiği toplantıda konuştu. Boynukalın, Hürriyet gazetesine yönelik şiddet eylemlerini "AK Parti gençliği bundan 3 hafta önce, bir ay önce o dokunulmazlığı kaldırmıştır arkadaşlar..." sözleriyle savundu. Boynukalın, partili gençleri sokağa çıkmaya çağırdı.

"HÜRRİYET'LE İLGİLİ MESELEMİZ HAFTALARCA TARTIŞILDI"

AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar'ın da bulunduğu toplantıda yaptığı konuşmada Boynukalın, "Sürekli olarak bizlere getirilen bir eleştiri vardı, 'AK Parti gençliği eskisi gibi bir dava şuuruna sahip değil, sokaklara çıkmıyor meydanlara çıkmıyor eylem yapmıyor.' Ortaya eylem koymalıyız arkadaşlar. Bakın Hürriyet'le ilgili meselemiz haftalarca tartışıldı." ifadelerini kullandı.

"AK PARTİ GENÇLİĞİ DOKUNULMAZLIĞI KALDIRMIŞTIR"

Boynukalın konuşmasında Hürriyet'e yönelik saldırıyı 'Bir dokunulmazlığın kaldırılması' şeklinde savundu ve şunları söyledi:

"Yüzde 52'lik oyla seçilen Mısır'da Mursi idamla yargılanıyor diyerek cumhurbaşkanımızı tehdit etmeler, her gün kendisine diktatör demeler. Bu adamlar şöyle düşünüyorlardı diyorlardı ki "Bu ülkenin Müslüman değerlerine kendimiz dışındaki herkese çıkarız küfrederiz ve bize kimse dokunamaz." AK Parti gençliği bundan 3 hafta önce bir ay önce o dokunulmazlığı kaldırmıştır arkadaşlar.

Bu dokunulmazlığı kaldırmamızda bizim teşkilatlarımızdaki enerjiyi kendi arkamızda hissetmemiz rol oynamıştır, Allah sizden razı olsun."

KALABALIĞI YATIŞTIRMAK İÇİN GİTTİĞİNİ ÖNE SÜRMÜŞTÜ

Boynukalın Hürriyet'e yönelik saldırının ardından, saldırgan grubu yatıştırmak için olay yerine gittiğini savunmuştu. Ancak Boynukalın'ın olayın ardından "Bizim hatamız bunlara zamanında dayak atmamak olmuş. Ahmet Hakan korkaktır ben bugün Nişantaşı'na evinin önüne gitmek istiyorum tek başıma." şeklindeki sözleri ortaya çıkmıştı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Doğan Medya binasına yönelik ikinci saldırıda binaya girmeye çalışan 100 kişilik saldırgan gruba, az sayıdaki polis engel olamamıştı. Taş ve sopalarla binaya maddi zarar verilmişti.

Saldırılar sonrasında AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Boynukalın ve üyeleri hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

Boynukalın'dan Hürriyet'e Saldırı Savunması: Dokunulmazlığı Kaldırdık

Son Dakika Güncel Boynukalın'dan Hürriyet'e Saldırı Savunması: Dokunulmazlığı Kaldırdık - Son Dakika


Son Dakika

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Bilim Kurulu'nun ilk kez İstanbul'da yapıldığını açıklayan Bakan Koca, iç karartan tabloyu tekrar hatırlattı Gümüşhane Örümcek Ormanları'nda yangın! Kaymakamdan korkutan sözler 4 ay önce doğum yapan Aslıhan Turan, 3. çocuk için doktoruyla görüşmeye başladı Koruma kararı aldıran nişanlısını ve annesini öldürüp intihar etti! Düğünleri pandemi nedeniyle ertelenmiş Taş kırma makinesine düşen genç feci şekilde can verdi Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 21 kişi yaşamını yitirdi