Son Dakika Haberleri: Brezilya'daki Efsane Stat Maracana'yı Yağmaladılar

Brezilya'daki Efsane Stat Maracana'yı Yağmaladılar

4 ay önce

Brezilya'da bulunan tarihi Maracana Stadyumu yağmalandı. Hırsızlar, yangın söndürme cihazlarından kablolara kadar her şeyi çaldı.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde yer alan tarihi Maracana Stadyumu yağmalandı.

Kentin futbol federasyonu yetkilileri Olimpiyat kapanış töreninin ardından eylül ayından bu yana boş kalan stadın içine girildiği, duvar ve tavanlardaki bakır kablo düzeneklerin, stat içindeki ekranların, yangın söndürme cihazlarının, sulama hortumlarının ve aralarında  Brezilya'nın efsanevi spor gazetecisi Mario Filho'nun büstünün de olduğu bazı eşyaların çalındığı bildirildi.

"ACİL ÖNLEM ALIN"

Yağmacıların camları kırarak içeri girdiğini kaydeden yetkililer, stadın daha fazla zarara uğramaması için acil önlem alınması gerektiğini vurguladı. Stadın geleceğine dair kaygılarını ifade eden federasyon, eyalet yöneticileri ve şehir kulüpleri arasında toplantı yapılması çağrısında bulundu.

Stadın sahibi olan Rio eyalet yönetimi, 2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyatları için yapılan masraflı yenileme faaliyetinin ardından artık stadın bakımını karşılayamazken, yakın zaman öncesine kadar maçlarını statta oynayan şehrin dört büyük takımı Botafogo, Flamengo,  Fluminense ve Vasco da Gama da bakım işini yüklenmeye yanaşmamıştı.

Ahsen TV Muhabiri, Sosyal Deney İçin Dilenci Oldu Fransa'da Le Pen'in İkinci Tura Kalmasını Protesto Edenler Sokağa Çıktı
Rüşvet Alırken Suçüstü Yakalanan 3. Ağır Ceza Hakimi Tutuklandı

1