Son Dakika Haberleri: 'Bu Benim Eserim' Proje Yarışması

'Bu Benim Eserim' Proje Yarışması

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile ortaklaşa düzenlenen "Bu Benim Eserim" Proje Yarışması'nda Malatya'dan iki proje dereceye girdi.

14.05.2012 12:06
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile ortaklaşa düzenlenen "Bu Benim Eserim" Proje Yarışması'nda Malatya'dan iki proje dereceye girdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilköğretim 6, 7, 8. sınıflara yönelik, matematik ve fen bilimleri alanında yedincisi yapılan proje yarışması final sergisi ve ödül töreninin Ankara'da gerçekleştirildi.

Matematik alanında Malatya Bilim ve Sanat Merkezi'nden Mehmet Arslan'ın danışmanlığını yaptığı, Yusuf Mert Duman'ın hazırladığı "Sıfıra Doğru Fibanocci Sayıları" isimli proje, Türkiye'de "En İyi İlk 50 Proje" arasında yer aldı.

Fen Bilimleri alanından Malatya Bilim ve Sanat Merkezi'nden Savaş Zafer Güler'in danışmanlığını yaptığı Simge Nur Tatlıcı ile Muhammed Rıdvan Uğuz'un hazırladığı "Madem Değerli, Değerlendir" adlı proje de "En İyi İkinci 50 Proje" arasına girdi.

Milli Eğitim Bakanlığı, yarışmada ilk 50'ye giren projeleri hazırlayan öğrencilere tam altın, ikinci 50'ye giren projeleri hazırlayan öğrencilere ise yarım altın hediye etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Mehmet Boyraz, Malatya'nın Türkiye genelinde 86 bin 234 proje başvurusundan, 100 projeyle Ankara finalinde yarışmaya hak kazandığını hatırlatarak, dereceye girerek kendilerini gururlandıran öğrenci ve danışmanlarına teşekkür etti.

- MALATYA

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 14:31:14. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: 'Bu Benim Eserim' Proje Yarışması
  [Hata Bildir]