Son Dakika Haberleri: Çevre’ Konulu Tiyatro

Çevre’ Konulu Tiyatro

2010 Yılını Çevre Sağlık Yılı İlan Eden Ve Bu Kapsamdaki Çalışmalarını Sürdüren Belediye Çevre Ve Sağlık Komisyonu Çevre Yürüyüşünün Ardından Çevrenin Önemine Değinmek İçin Prof. Dr. Selçuk Yahşi İlköğretim Okulu İşbirliği İle 'Çevre' Konulu Bir Program Düzenledi.

18.06.2010 15:39
Kültür park içinde Göl Marina aile çay bahçesinin önündeki alanda düzenlenen programa Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Ayşe Balcı, Komisyon üyeleri ile vatandaşlar katıldılar.

ÇEVREMİZ EVİMİZDİR

Programın açılış konuşmasını yapan ve Sağlık Komisyonu Başkanı Ayşe Balcı, 2010 yılını Çevre ve Sağlık yılı ilan ettiklerini, çalışmalarına eğitimle start verdiklerini, her ay bir etkinlik yapmak için program takvimi oluşturduklarını belirterek, "5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bir yürüyüş yaptık. İşimizi yaparken etrafımızı temiz tutmamız gerekir. Çevremizi temiz tutarsak gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir çevre bırakabiliriz. Eğer çevreye karşı duyarsız olursak 10 yıl sonra bu günleri mumla ararız. Bizim yaptıklarımızın karşılığında doğa bize çok vahşice oyun oynuyor. Çevremizi yavaş yavaş kaybediyoruz. Bu olumsuzluklara dur demek için çevremizi yeşillendirelim. İlk önce evimizi yeşil tutalım. Çünkü çevremiz zaten evimizdir." dedi.

ÇEVREYE KARŞI DUYARLI OLUN

Konuşmanın ardından Prof. Dr. Selçuk Yahşi İlköğretim Okulu sınıf öğretmenleri Filiz Kayalı ve Saziye Yakışıklı'nın nezaretinde okulun 2. Sınıfın öğrencilerinden oluşan 20 kişilik gurup tarafından hazırlanan 'Çevreci Keloğlan' ve 'Hacivat- Karagöz' oyunları ile katılanlara çevreye karşı duyarlı olmaları yönünde öğütlerde bulunuldu.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.03.2015 05:18:09. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Çevre’ Konulu Tiyatro
  [Hata Bildir]