Son Dakika Haberleri: AK Parti ve CHP'den Yalova'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

AK Parti ve CHP'den Yalova'da Seçim Sonuçlarına İtiraz


Yalova Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti'nin 1 oy fark ile kazandığının duyurulmasının ardından AK Parti ve CHP sonuç itirazlarında bulundu.

AK Parti ve CHP'den Yalova'da Seçim Sonuçlarına İtiraz,

Yalova Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti'nin 1 oy fark ile kazandığının duyurulmasının ardından AK Parti ve CHP sonuç itirazlarında bulundu.

İNCE, 200 KİŞİLİK PARTİLİ İLE BİRLİKTE ADLİYEYE GELDİ

Yaklaşık 200 kişilik partili ile birlikte Yalova Adliyesi'ne gelen CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, seçimleri CHP'nin kazandığını vurguladı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan İnce, maddi hata yapıldığını ve bir sandıkta 154 oyun yanlışlıkla yan taraftaki partiye yazıldığını söyledi.

"SEÇİMİ MASA BAŞINDA ALMAK İÇİN TÜM GÜÇLERİNİ KULLANIYORLAR"

İnce, "Meydanlarda kaybettiler, vaatlerinde kaybettiler ve bu kaybettikleri seçimi masa başında almak için tüm güçlerini kullanıyorlar. Önce '1 oyla seçimi aldık' diye açıklamalar yapıyorlar ki bu doğru değil. Biz bu sabah 08.30'a kadar buradaydık. İki saat uyuduk geldik. Partideki 245 sandıkta ıslak imzalı tutanaklar elimizde.

"BİZİM BU 2 SANDIĞA İTİRAZIMIZ VAR"

Orada bir maddi hata yapılmış. Bunu sabah 04.30'da sayın yargıca söyledik. 1137 numaralı sandıkta CHP'nin 154 oyu var, 1 yazılmış. Yan taraftaki partiye geçmiş. Yani görülüyor ortada, tutanakta 154, orada kaydırılmış bir yana. 1070 numaralı sandıkta 135 oyumuz yine kaymış yan tarafa, sıfır yazılmış. Bizim bu iki sandığa itirazımız var.

"AK PARTİ'NİN DE 2 İTİRAZI VAR"

AKP'nin de iki itirazı var. Onlar da 1036 numaralı ve 1045 numaralı sandığa itirazları var. Hiç fark etmez. Bizim itirazımızın yüzde yüz doğru olduğunu sayın yargıç da gördü zaten, AKP İl Başkanı gördü, milletvekili gördü. AKP'nin itirazlarının doğru olduğunu kabul edelim. Hiç fark etmez yine biz 28 oyla seçimi almış oluyoruz. Onların bir tanesi yanlışsa 152 oyla, doğruysa 28 oyla aldık.

"HER HALÜKARDA SEÇİMİ BİZ ALDIK"

Her halükarda biz seçimi aldık. Peki, neden böyle yapıyorlar diyeceksiniz. Böyle yapmalarının nedeni, bir yaygara kopartıyorlar. Yaygara kopartıp bizim buraları terk edeceğimizi ve alicengiz oyunu ile seçimi alacaklarını düşünüyorlar. Her zaman yaptıkları iş" dedi.

"BİZ KİMSENİN HAKKINI YEMİYORUZ, KİMSEYE DE HAKKIMIZI YEDİRMEYİZ"

"Bunların milletvekilleri mecliste oy çalıyor da burada mı çalmayacaklar" diyen İnce, "Buna asla izin vermeyeceğiz. Biz kimsenin hakkını yemiyoruz, kimseye de hakkımızı yedirmeyiz. Her şey ortadadır. Seçimi kaybettiklerini biliyorlar ama yaygara kopartarak buraları terk etmemizi istiyorlar, ikincisi de bize Çin işkencesi yapıyorlar. '48 saat daha itirazlar var, biz bu itirazları sürdürürüz, size kutlama yaptırmayız' demek istiyorlar. Devrik belediye başkanının da o koltukta oturmak gibi bir niyeti var herhalde daha iki gün. Otursun, beş yıldır oturmuş iki gün daha otursun. Yalova'nın yeni belediye başkanı Vefa Salman'dır. AKP'nin henüz itiraz edip etmediğini bilmiyorum fakat biz sabah 4.30'da 1137 no'lu sandığa, sabah 9.30'da da 1070 no'lu sandığa itirazlarımızı yaptık" diye konuştu.

Yalova Belediyesi'nin CHP'nin olduğunu söyleyen İnce, "Amaçları kafa karışıklığı, bilgi kirliliği yaratmak. Bunlar nafile çalışmalardır. Yalova Belediyesi bizimdir. Bir sandıktaki sayımı yeniden istemek başka bir şey, 154 oyun yazılmaması başka bir şey. Sandığa itiraz başka maddi hataya itiraz etmek başka bir şey" dedi.

AK PARTİ'Lİ VEKİLİN POLİSLERE HAKARET ETTİĞİ İDDİASI

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun'un polis memurlarına hakaret ettiğini de iddia eden İnce, "Gecenin ilerleyen saatlerinde AKP seçimi kaybettiğinde Milletvekili Temel Coşkun polis memurlarına hakaret etmiştir. Polis memurları kendisinden şikayetçidir. 'Köpekler' demiştir, 'Hayvan herifler' demiştir, 'Siz hangi paralel yapıya hizmet ediyorsunuz' diye bütün bir polis camiasını töhmet altında bırakmıştır. Polis memuru arkadaşlar buna çok kırılmışlar, çok üzülmüşler ama milletvekili olduğu için bir şey diyememişler. Adliyenin kameralarında bu görüntüler var" diye konuştu.

CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman da, "Vakitsiz öten horozun kafasını koparırlar misali bu arkadaşlarımız öyle bir açıklama yaptılar. Erken sevindiler. Şu anda havanda su dövüyorlar. Yalova Belediyesi bu seçim döneminde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bir seçim ofisi bürosu gibi çalıştı, kullanıldı. Kendileri de yenildiklerinden eminler, sadece bizi oyalıyorlar. Sonuç olarak itiraz süresi bitecek, Cuma günü arkadaşlarımızla mazbatayı almaya geleceğiz" dedi.

YALOVA'DAKİ SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

2

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 05:25:18. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: AK Parti ve CHP'den Yalova'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
[Hata Bildir]