Son Dakika Haberleri: CHP, Sitesinde Seçmenlere Adres Kontrolu Yaptırıyor

CHP, Sitesinde Seçmenlere Adres Kontrolu Yaptırıyor

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Referandumda Oy Kullanamamasından Ders Alarak, Seçmenlerin Durumlarını Kantrol Edebilmesi İçin Resmî İnterne Sitesine, "Hane Sorgulama" Linki Ekledi.

28.03.2011 14:50
CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun referandumda oy kullanamamasından ders alarak, seçmenlerin durumlarını kantrol edebilmesi için resmî interne sitesine, "Hane Sorgulama" linki ekledi. CHP Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Başkan Yardımcısı olan Ankara Milletvekili M.Emrehan Halıcı imzasıyla yapılan açıklamada, seçim süreçlerine ve sonuçlarına güven duyulması, muhtemel hataların önlenebilmesi için seçim günü işlemleri kadar seçim öncesindeki askı işlemlerinin de hayati öneme sahip olduğu belirtildi.

Açıklamada, "Daha önceki seçimlerde vatandaşlarımızın şikayetlerine konu olan yanlışlıklar, eksiklikler ve fazlalıkları, muhtarlıklara asılan muhtarlık bölgesi askı listelerini kontrol ederek bulmak kolay olmamaktadır. Bu nedenle CHP olarak, tüm vatandaşlarımızın askı listelerini kolayca kontrol edebilecekleri bir uygulamayı başlatmış bulunuyoruz." denildi.

Sitedeki ilgili link tıklanarak ya da doğrudan "www.chp.org.tr/hanesorgula.aspx" adresi yazılarak kontrol bölümüne girilebileceği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi: "Nerede oy kullanacaklarını, kayıtlı bulundukları hanede oy kullanacak diğer seçmen bilgilerini ve kayıtlı bulundukları adreste oy kullanacak diğer seçmenlerin ad soyad bilgilerini görebileceklerdir. Hatalı olan bilgilere dönük itirazların, 31 Mart 2011 tarihine kadar ilçe seçim kurullarına yapılması gerekmektedir. Herkesi, Türkiye'de ilk defa CHP tarafından gerçekleştirilen bu uygulamayı kullanmaya ve yakınlarına duyurmaya davet ediyoruz." - İZMİR

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.03.2015 13:37:22. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: CHP, Sitesinde Seçmenlere Adres Kontrolu Yaptırıyor
  [Hata Bildir]