Chrome'a İlginç Bir Eklenti Daha Geldi... - Son Dakika

Chrome'a İlginç Bir Eklenti Daha Geldi...

16.02.2011 20:00
Chrome'a İlginç Bir Eklenti Daha Geldi..., System.String[]

Chrome İçin Yayınlanan Bu İlginç Eklenti, Google Arama Sonuçlarında Harikalar Yaratıyor!

Google için arama sonuçlarında en önemli konu listelediği sonuçların kaliteli olması. Fakat Google'ın arama algoritması üzerinde çalışan kişiler, zaman zaman Google'ı kandırmanın yolunu buluyor ve kalitesiz içeriklere sahip sitelerin üst sıralarda yer almasını sağlayabiliyorlar. Google bugüne kadar webspam olarak bilinen bu durumla kendi imkanlarıyla mücadele ediyordu. Ama yeni yayınlanan deneysel bir Google Chrome eklentisi ile artık siz de, dilediğiniz siteleri arama sonuçlarından kaldırabileceksiniz.

Eklentiyi yükledikten sonra Google aramalarında listelenen her sonucun hemen altında bu siteyi bloklama bağlantısı göreceksiniz. Buna tıkladığınızda artık bu site sizin arama sonuçlarınızda görünmeyecek ve Google'a da bu rapor iletilecek. Böylece Google site gerçekten de kalitesiz bir içeriğe sahipse diğer aramalarda da daha alt sıralarda yer almasını sağlayacak. Tabi ki blokladığınız her siteyi görme, ve daha sonra bu engellemeyi kaldırma seçeneğiniz de olacak.

Türkçe sürümü de olan Personal Blacklist adlı Chrome eklentisini şu adresten indirebilirsiniz.

Chrome'a İlginç Bir Eklenti Daha Geldi...

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Chrome'a İlginç Bir Eklenti Daha Geldi... - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Adı Galatasaray'la anılan İrfan Can Kahveci, Fatih Terim'i takibe aldı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte 8 adımda koronavirüs aşısıyla ilgili tüm merak edilenler En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Efsane futbolcu Ronaldinho, müstehcen görüntülerin olduğu klipte oynadı Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Oğlunun acısına kalbi dayanmadı! Mezarı başında öldü, oğlunun yanına gömüldü İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti