Çin'de telefon pili patlayan işçi öldü, 13 bin dolar tazminat ödendi - Son Dakika

Çin'de telefon pili patlayan işçi öldü, 13 bin dolar tazminat ödendi

03.07.2007 19:22
Çin'de telefon pili patlayan işçi öldü, 13 bin dolar tazminat ödendi, System.String[]

Çin'de elektrik kaynağı yaptığı sırada cep telefonunun pili patlayan işçi öldü. Yerel bir gazetenin haberine göre, olay Çin'in batısındaki Gansu eyaletinde meydana geldi. 22 yaşındaki kaynak teknisyeni Xiao Jinpeng, kalbinin üstündeki elbisesinin cebine koyduğu cep telefonu patladı ve olayın ardından hastaneye kaldırıldı.

Çin'de elektrik kaynağı yaptığı sırada cep telefonunun pili patlayan işçi öldü. Yerel bir gazetenin haberine göre, olay Çin'in batısındaki Gansu eyaletinde meydana geldi. 22 yaşındaki kaynak teknisyeni Xiao Jinpeng, kalbinin üstündeki elbisesinin cebine koyduğu cep telefonu patladı ve olayın ardından hastaneye kaldırıldı. Ancak yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtulamadı. Sabah Postası'nın haberinde, havanın çok sıcak olduğu ve ölen işçinin olay anında kaynak yapmakta olduğu belirtildi.

Yerel yetkililer, yaptıkları açıklamada bunun Çin'de cep telefonu patlamasından dolayı meydana gelen ilk ölüm olduğunu ve olayın iş kazası statüsünde değerlendirilerek ölen işçinin ailesine 100 bin yuen (yaklaşık 13 bin dolar) tazminat ödeneceğini söyledi. Olay üzerine açıklama yapan uzmanlar da pil patlamasının nedenlerinin kalite düşüklüğü, aşırı şarj etme ve kısa devre olduğunu ifade etti. Uzmanlar aynı zamanda telefonların çok sıcak ortamlarda tutulmaması ve pillerin güneş ışığı alan yere konulmamasını tavsiye etti.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Çin'de telefon pili patlayan işçi öldü, 13 bin dolar tazminat ödendi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama