Son Dakika Haberleri: Çıplak Görüntülü Jigolo Çetesi

Çıplak Görüntülü Jigolo Çetesi

Antalya Emniyeti erkekleri jigolo yapma vaadi ile dolandıran şebekeyi çökertti.

4 yıl önce
Çıplak Görüntülü Jigolo Çetesi, System.String[]
Antalya Emniyeti ilginç bir operasyona imza attı. 3 ay boyunca araştırma yapan polisler jigolo yapma vaadi ile insanları dolandıran bir çeteyi çökertti.

Antalya'da internet üzerinden gösterdikleri kadınların çıplak görüntüleriyle tuzaklarına düşürdükleri erkekleri jigolo yaparak para kazanmayı vadedip dolandıran çete, düzenlenen operasyonla çökertildi. Operasyonda 3'ü kadın 6 kişi gözaltına alındı.

Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri yaklaşık 3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından dolandırıcılık çetesi üyelerine operasyon düzenledi.

"SİZİ JİGOLO YAPACAĞIZ" DİYEREK KANDIRDILAR

İnternet ortamında kurdukları jigolo servisleri aracılığıyla kendilerine ulaşmak isteyen erkeklere kadınların çıplak görüntülerini göstererek, "Hem bu kadınlarla ilişkiye girip hem de para kazanacaksınız" diyerek tuzaklarına düşürüp ardından da jigolo olabilmeleri için erkeklerden para alan çeteye yönelik bu sabah operasyon yapıldı.

Onlarca kişiyi dolandırdıkları ortaya çıkan 3'ü kadın 6 kişi gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen şüphelilerin sorgusunun devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği açıklandı.

Olayla ilgili soruşturma çok yönlü sürerken polis yaptığı aramalarda ele geçirdiği görüntüleri de incelemeye aldı.

YORUMLAR