Son Dakika Haberleri: Cizre Meslek Yüksekokulu 2012-2013 Mezuniyet Töreni

Cizre Meslek Yüksekokulu 2012-2013 Mezuniyet Töreni

Törene, Rektörümüz Prof. Dr. Ali Akmaz,
Cizre Belediye Başkanı Mustafa Gören, Rektör Yardımcılarımız, fakülte dekanlarımız ve yüksekokul müdürlerimizin yanı sıra, kurum müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

22.06.2013 16:36
Cizre Meslek Yüksekokulu 2012-2013 Mezuniyet Töreni,
İlk olarak bir konuşma yapan Cizre Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İbrahim Gürbüzer, öğrencileriyle gurur duyduğunu belirtirken, Cizre Meslek Yüksekokulu'nun ve Üniversite'nin Cizre'nin kültürüne verdiği önemden bahsetti. Aşurenin Nuh Tufanı ile olan ilgisini markalaştırmak istediklerini söyleyen Gürbüzer ,"Aşurenin Nuh Tufanına kadar dayandığını biliyoruz ve Aşure şenliklerinin patentini almayı düşünüyoruz. Üniversite var oldukça Cizre'nin tarihine ve kültürüne sahip çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

Doç. Dr. İbrahim Gürbüzer'in ardından kürsüye gelen Rektörümüz Prof. Dr. Ali Akmaz: "İnşallah hüzün hayatınızda hiç olmasın. Bütün mezun olan gençlerimizden, her yıl olduğu gibi; önce lisans tamamlama, sonra yüksek lisans ve sonra da doktora yapıp, Üniversitemizin doçentleri ve profesörleri olma sözü almak istiyorum. Bu onur hepimizin. Bu onuru yaşattığı için Cizre halkına teşekkür ediyorum. 5 yıl önce başladığımızda toplam 210 öğrencimiz vardı. Şu an 201 öğrenci sadece mezun ettiğimiz öğrenci sayısıdır. Ek kontenjanlar hariç direk öğrenci kontenjanımız ise 240'tır. Türkiye'de 12-13 kişiden birine nasip oluyor Üniversite mezunu olmak ve bu onur hepimizden çok velilerinize aittir. Velileri tebrik ediyorum ve Üniversite adına ellerinden öpüyorum. Gençler olarak üç şeyi hiç unutmayın; Ailelerimize değer saygı ve sevgi göstermeyi, hocalarımıza saygı sevgi göstermeyi ve devletimize saygı ve sevgi göstermeyi asla unutmayın. Her birinizi alınlarınızdan ve gözlerinizden öpüyorum ve velilerimize de tekrar teşekkürlerimi arz ediyorum.

Öğrencilere diplomaları ve hediyeleri verildikten sonra, mezun olan öğrenciler mezuniyetlerini oyunlarla ve halaylarla kutladı.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.04.2015 20:03:27. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Cizre Meslek Yüksekokulu 2012-2013 Mezuniyet Töreni
  [Hata Bildir]