Son Dakika Haberleri: Demirtaş, Perver'i AK Parti'nin Manipülasyonuna Hizmet Etmekle Suçladı

Demirtaş, Perver'i AK Parti'nin Manipülasyonuna Hizmet Etmekle Suçladı

Barış ve Demokrasi Partisi Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Şivan Perver'i AK Parti'nin Manipülasyonuna Hizmet Etmekle Suçladı.

18.02.2011 18:01
Demirtaş, Perver'i AK Parti'nin Manipülasyonuna Hizmet Etmekle Suçladı,
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Şivan Perver'i AK Parti'nin manipülasyonuna hizmet etmekle suçladı.

Selahattin Demirtaş, sosyal paylaşım sitesi twitter'dan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Sadece türkü söyleyen, acılarına ağıtlar yakan, barışın, kardeşliğin, özgürlüğün ezgisini dünyaya duyuran, sadece ve sadece insanlık için feryat eden bir sanatçıya, Şivan Perver'e yönelik tehditler, bizatihi hıyanet, bizatihi ihanet, bizatihi faşizm değil de nedir?" açıklamalarına cevap verdi.

Demirtaş, "Başbakan, Şivan Perver ve Mehmet Metiner gibi AKP manipülasyonuna hizmet edenleri arkasına alıp muhalifler üzerindeki baskıyı örtmeye çalışıyor." iddiasında bulundu. CHP'ye de gönderme yapan ve 'kâğıttan sosyal demokrat olmakla suçlayan Demirtaş, "Ordu darbe yapmıyor diye Orduya 'kağıttan kaplan' diyenlerin kendisi de kağıttan sosyal demokrat olmasalardı." dedi.

Demirtaş, Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) sanatçılarının ise sürekli dava tehdidiyle karşı karşıya olduğunu ileri sürerek Kürtçe tiyatrolar, oyunların yasaklandığını savundu. Demirtaş, Vedat Kurşun'un da 166 yıl hapisle cezaevinde olduğunu kaydetti.

Konfüçyus'ün "Zamanı gelen bir fikrin karşısında hiçbir ordu duramaz" sözünü hatırlatan Demirtaş, "Bugün Ortadoğu'da yarın da Türkiye'de fikirlerin zamanı geliyor." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında BDP'yi eleştirerek, "Buradan BDP'ye soruyorum. Gazeteci yazar Orhan Miroğlu'na yönelik tehditler faşizm değil de nedir. Gazeteci yazar Mehmet Metiner'e yönelik ortaya çıkarılan suikast planları, basına, basın özgürlüğüne, ifade özgürlüğüne aleni tehdit değilde nedir?" diye sormuştu. - ANKARA

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.03.2015 12:21:10. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Demirtaş, Perver'i AK Parti'nin Manipülasyonuna Hizmet Etmekle Suçladı
[Hata Bildir]