Son Dakika Haberleri: Demokratikleşme Paketi

Demokratikleşme Paketi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Demokratikleşme Paketi Diyarbakır'da ilgiyle takip edildi Eski CHP Diyarbakır İl Başkanı Medeni Seyrek: "Paket genel anlamıyla umut verici"

30.09.2013 13:47
Demokratikleşme Paketi,
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı "Demokratikleşme Paketi" Diyarbakır'da ilgiyle izlendi. 

Ofis semtindeki kahvehanelerde Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarını televizyon ekranlarından takip eden vatandaşların büyük bölümü açıklanan "Demokratikleşme paketi"ni yeterli buldu.  Bazı vatandaşlar da paketin içerik anlamında şu aşamada yetersiz olduğunu, daha kapsamlı bir paket beklediklerini söyledi.

AA muhabirine açıklamada bulunan eski CHP Diyarbakır İl Başkanı Medeni Seyrek "Demokratikleşme paketi"ni genel anlamıyla umut verici bulduğunu söyledi. 

Seçim barajının düşürülmesiyle seçmenin iradesinin sandığa yansıyacağını kaydeden Seyrek, "Paket genel anlamıyla umut verici. Seçim yasası değişirse Türkiye'de çok güzel adımlar atılacağına inanıyorum" dedi.

Diyarbakırlı Ahmet Batmaz, Başbakan Erdoğan'ın seçim barajıyla ilgili açıklamasını olumlu bulduğunu ifade ederek, "Kanın durması herkesin dileğidir. Özellikle kamuda kılık kıyafet serbestliği ve seçim barajının kaldırılması da çok olumlu bir gelişme olacaktır" diye konuştu.

Rojbin Aydın ise özellikle kamudaki kılık kıyafet serbestliği konusunu çok önemsediklerini anlatarak, pakketi olumlu karşıladıklarını ifade etti.

Fırat Alış da anadilde eğitimin sadece özel okullarda verilecek olmasını yeterli bulmadığını ifade ederek, "Sadece özel okullarda değil, devlet okullarında da bu eğitimin verilmesi gerekiyor" dedi.

Mehmet Yıldız adlı işçi ise Başbakan Erdoğan'ın açıklamasını yakından takip ettiğini belirterek, "Bir süreden beridir bu açıklamayı bekliyorduk. Ancak, ben paketi içerik olarak yetersiz buldum" dedi. - Diyarbakır

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.04.2015 12:41:00. #.232#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Demokratikleşme Paketi
[Hata Bildir]