Son Dakika Haberleri: Denizli, Aydın Ve Balıkesir'de Yerel Seçim Anketi

Denizli, Aydın Ve Balıkesir'de Yerel Seçim Anketi

4 yıl önce

ORC'nin 3 ilde yapmış olduğu anketlerde Balıkesir ve Denizli'de AK Parti, Aydın'da ise CHP ilk sırada yer alıyor.

Denizli, Aydın Ve Balıkesir'de Yerel Seçim Anketi, System.String[]
HABERLER.com ORC Araştırma Şirketi'nin  Denizli, Aydın ve  Balıkesir illerini kapsayan yerel seçim araştırmasının sonuçları açıklandı. 3 ilde farklı tarihlerde gerçekleştirilen anketlerde  Balıkesir ve  Denizli'de  AK Parti'nin, Aydın'da ise CHP'nin önde olduğu görülüyor.

DENİZLİ AK PARTİ DEDİ

Denizli seçmenine yöneltilen '2014 yerel seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?' sorusuna yanıt verenlerin yüzde 45,8'i tercihini  AK Parti'den yana kullanırken, yüzde 25,8'i de CHP'nin adayına oy vereceğini açıkladı.  Denizli seçmeninin yüzde 15'i de MHP'nin adayına oy vereceğini belirtti.

AYDIN'DA CHP İPİ GÖĞÜSLEDİ

Aydınlı seçmen, kentlerinde CHP'li belediye başkanı görmek istiyor. Aydın'da ankete katılan vatandaşların yüzde 40,2 gibi büyük bir çoğunluğu yerel seçimlerde CHP'nin adayını, yüzde 31,3'ü de  AK Parti'nin adayını destekleyeceği yönünde görüş belirtti. Aydın'da MHP'ye destek ise yüzde 17 oranında.

BALIKESİR'DE MHP SÜRPRİZİ

Balıkesir'de de halk tercihini  AK Parti'den yana kullanıyor.  AK Parti'nin yüzde 33,1 ile ilk sırada yer aldığı kentte, ikinci sırada yüzde 30,9 ile MHP var.  Balıkesir'de CHP'ye destek oranı ise yüzde 22,5.

YGS Şampiyonu, Bingöl'e Bir İlki Yaşattı Erdoğan Güzellik Uzmanlarına Müjdeyi Verdi, Tüm Salon Ayakta Alkışladı
Oyuncu Nurseli İdiz, Gözaltına Alındı

1