Son Dakika Haberleri: Denizli Devlet Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Polikliniği Hizmete Girdi

Denizli Devlet Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Polikliniği Hizmete Girdi

Denizli Devlet Hastanesi bünyesine, çocuk endokrinoloji polikliniği eklendi.

04.08.2011 16:20
Denizli Devlet Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Polikliniği Hizmete Girdi,
Denizli Devlet Hastanesi bünyesine, çocuk endokrinoloji polikliniği eklendi. İldeki tek olan poliklinik sayesinde çocuklar artık çevre illere gitmeyecek. Daha önce Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)'nde tedavi olan endokrin hastası çocuklar, oradaki doktorun ayrılmasıyla birlikte Antalya, İzmir ve Isparta gibi illere gitmek zorunda kalıyordu.

Hastaneye çocuk endokrinolojisi uzmanı olarak atanan Dr. Bayram Özhan, poliklinikte 0-18 yaş arası çocuklara baktıklarını, özellikle de obezitenin teşhis ve tedavilerini yaptıklarını söyledi. Dr. Özhan, "Boy kısalığı olan hastalar, aşırı şişmanlar, tiroid beziyle ilgili hastalığı, yeni doğan döneminde doğumsal hipotroit dediğimiz önlenebilir zeka geriliği olanlar başvurabiliyor. İlerleyen yaşlarda troit bezi hastalıklarıyla ilgili guatr tanı ve takipleri yapılıyor. Çocukların yaşı ilerledikçe, erken ya da gecikmiş ergenlik tedavisi yine polikliniğimizde yapılıyor. Ayrıca penis küçüklüğü olan hastaların da tanı ve tedavileri yine yapılmaktadır."dedi.

Çocuk endokrin polikliniğine başvurup teşhis ve tedavi yapılan hastaların takibinin çok önemli olduğunu vurgulayan Özhan, "Bazı hastalıklarda bütün tetkikleri yapmamıza rağmen tanı ve tedavi, ilerleyen dönemlerdeki takiplerde şekillenebilmektedir. Çocuk endokrinoloji ve yan dal polikliniklerde hastaların takibinde tedaviler şekillenebildiği için bir seferde bütün sorunların çözümlenemeyeceği düşünülerek. takiplere düzenli katılmak çok önemlidir."şeklinde konuştu.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.04.2015 20:03:35. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Denizli Devlet Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Polikliniği Hizmete Girdi
  [Hata Bildir]