Son Dakika Haberleri: Deü Çocuk Hastanesi Tüpgeçidini Nevvar-Salih İşgören Vakfı Yaptırıyor

Deü Çocuk Hastanesi Tüpgeçidini Nevvar-Salih İşgören Vakfı Yaptırıyor

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Nevvar-Salih İşgören Çocuk Hastanesi'ni erişkin hastanesiyle birleştirecek 87 metre uzunluğundaki çelik tüpgeçidin inşasına ilişkin protokol imzalandı.

19.08.2011 17:20
Deü Çocuk Hastanesi Tüpgeçidini Nevvar-Salih İşgören Vakfı Yaptırıyor,
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Nevvar-Salih İşgören Çocuk Hastanesi'ni erişkin hastanesiyle birleştirecek 87 metre uzunluğundaki çelik tüpgeçidin inşasına ilişkin protokol imzalandı. İmza törenine DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, Genel Sekreter Yardımcısı Abidin Öztürk, DEÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Eyüp Hazan, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Metin Manisalı, Nevvar-Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Moğulkoç, Başkan Yardımcısı Ömer Lütfi Çırak ve Denetim Kurulu Üyesi Nazan Pedükcoşkun katıldı.

Maliyeti 450 bin lira olan tüpgeçidin, DEÜ Nevvar-Salih İşgören Çocuk Hastanesi'nin yıl sonundaki açılışına kadar tamamlanması hedefleniyor. 52 metresi çelik ayaklar üzerine kurulacak geçidin 35 metresi. çocuk hastanesi binasının terası üzerinden geçecek. Konuyla ilgili bilgi veren Rektör Füzün, "Çocuk ile erişkin hastanelerinin bağlanmasının, acil müdahalelerde hastalar ve yakınlarının ana binaya ulaştırılmasında sağlayacağı kolaylığın yanısıra çocuk hastanesinin tamamlanması sürecindeki cerrahi malzeme, tesisat ve altyapı ihtiyaçlarının da taşınması avantajı olacak. Tüpgeçidin, genel anlamda estetik bir görünüm kazandıracağına da inanıyoruz."dedi.

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Moğulkoç ise, "Salih İşgören'in vefatından sonra da hayır işlerini aksatmadan yürütmeye çalışıyoruz. DEÜ Çocuk Hastanesi'nin tüpgeçit talebini, protokolünde olmamasına rağmen olumlu değerlendirdik. İki ay içinde de tamamlamayı hedefliyoruz."şeklinde konuştu.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.03.2015 11:24:24. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Deü Çocuk Hastanesi Tüpgeçidini Nevvar-Salih İşgören Vakfı Yaptırıyor
  [Hata Bildir]