Son Dakika Haberleri: Devlet Sanayinin Sıkıntılarını Tespit İçin Sahaya Çıktı

Devlet Sanayinin Sıkıntılarını Tespit İçin Sahaya Çıktı

Orkide Yağ, devletle sanayici arasındaki meseleleri yerinde görmek ve çözüm üretmek amacıyla görevlendirilen Ankaralı bürokratları bir araya geldi.

03.12.2012 14:30
Devlet Sanayinin Sıkıntılarını Tespit İçin Sahaya Çıktı,
Orkide Yağ, devletle sanayici arasındaki meseleleri yerinde görmek ve çözüm üretmek amacıyla görevlendirilen Ankaralı bürokratları biraraya geldi. Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay'ın evsahipliğinde Kordon Kule'de İzmir Valisi Cahit Kıraç ile birlikte kahvaltıda ağırlanan bürokratlar, daha sonra Orkide Yağ Fabrikası'nda incelemelerde bulundu.

Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan ve Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cemalettin Damlacı başkanlığındaki heyet, ilk ziyareti Orkide Yağ'a yaptı. Heyette TCDD Genel Müdür Yardımcısı ve Uluslararası Yöneticiler Derneği (YÖNETDER) Genel Sekreteri İsmet Duman, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Limanlar Dairesi Başkanı Nevzat Güner, Maliye Bakanlığı Genel Müdürü Ünal Tayyan, Aile Bakanlığı Genel Müdürü Ömer Bozoğlu, Adalet Bakanlığı Genel Müdürü Orhan Kirman, DMO Daire Başkanı Muharrem Özdoğan, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Yusuf Güney, Kamu İhale Kurumu Başkan Danışmanı Abdullah Alptekin, Türk Akreditasyon Kurumu Genel Sekreter Vekili İrfan Aksoy, Orman Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şeker, Devlet Personel Başkan Yardımcısı Şaban Talaş, Organize Sanayi Bölgeleri Genel Sekreteri Ali Yüksel, TETAŞ Genel Müdür Yardımcısı Şakir Zeki Özgül, Rekabet Kurulu Üyesi Mustafa Ateş, EPDK Grup Başkanı Rıza Güngör ve Türkiye Petrolleri A.O. Daire Başkan Vekili Binali Gül yer aldı.

Küçükbay A.Ş. Mali Koordinatörü İbrahim Dönmez, heyetin çalışmalarının bölge için büyük bir kazanç olduğunu belirterek, işletmelerin problemlerini yerinde görüp algılayan ve çözüm üreten yepyeni bir imkan olduğunu söyledi. Yönetim Kurulu Başkanı Küçükbay ise, "Duygusallığı bir kenara bırakalım, İzmir için yumruğu masaya vurarak birlikte hareket edelim. Ekonomik kentsel ve bölgesel başarı, halkımızın refah düzeyinin artması anlamındadır." dedi. YÖNETDER Genel Sekreteri Duman da fabrikadan çok olumlu izlenimlerle ayrıldıklarını ifade ederek, "Bundan böyle sahaya inerek sanayicinin ayağına gidiyoruz. Ülkemizde üretim yapan ve ekonomiye katkı sağlayan herkesin önünü açmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla devletle sanayici arasında köprü kurma görevi üstlenen heyet, İzmir'deki birçok işletmede incelemelerini sürdürecek.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 21.04.2015 14:35:11. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Devlet Sanayinin Sıkıntılarını Tespit İçin Sahaya Çıktı
  [Hata Bildir]