Son Dakika Haberleri: Dikili'deki Cinayet Davası

Dikili'deki Cinayet Davası

İzmir'in Dikili ilçesinde, şiddet gördüğü için boşanmak istediği eşi tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü iddia edilen Selma Civek'in ailesi, tazminat talebiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvurdu.

18.07.2011 18:46
İzmir'in Dikili ilçesinde, şiddet gördüğü için boşanmak istediği eşi Hüseyin C. tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü iddia edilen Selma Civek'in ailesi, tazminat talebiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvurdu.

Ailenin avukatı Bilge Civa, gazetecilere yaptığı açıklamada, devlet korumasındaki müvekkilinin yaşam hakkının sağlanamadığını, ölümle sonuçlanan bu olayla birlikte iç hukuk yolları tükenmiş sayılacağı için AİHM'ye gitme kararı aldıklarını söyledi.

Civa, "AİHM'ye, Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı, maddi ve manevi tazminat talebiyle dava açtık. Dava kabul edilirse mahkeme önce Türkiye Cumhuriyeti ile uzlaşma yoluna gidip gitmeyeceğimizi soracak. Uzlaşma konusunda anlaşma olmazsa dava açılacak. Maddi ve manevi tazminat taleplerimiz konusunda bir rakam belirtmedik. Uzlaşma veya mahkeme safhasında rakamı belirleyeceğiz" dedi.

İzmir'in Dikili ilçesinde, 14 Ocak 2011'de, motosikletiyle evine giden Selma Civek, Kabakum mevkisinde, boşanmak istediği eşi Hüseyin C. tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Sanık hakkında, Bergama Ağır Ceza Mahkemesinde "kasten adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılmıştı.

- İZMİR

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.04.2015 13:57:48. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Dikili'deki Cinayet Davası
  [Hata Bildir]