Son Dakika Haberleri: Diyarbakır'da Uyuşturucu Operasyonu

Diyarbakır'da Uyuşturucu Operasyonu

Diyarbakır kırsalındaki esrarın saklandığı belirtilen ormanlık alana yönelik geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

23.05.2013 10:11
Diyarbakır'da Uyuşturucu Operasyonu,
Diyarbakır kırsalındaki uyuşturucu tarlalarında yetiştirilen esrarın saklandığı belirtilen ormanlık alana yönelik geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. Diyarbakır'ın Lice, Kocaköy ve Hazro kırsalındaki 5 köyde devam eden operasyonu polis ve jandarma birlikte yapıyor.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada Lice, Kocaköy ve Hazro ilçelerindeki 5 köyde uyuşturucu ekim, işleme ve daha önce üretilenlerin depolandığı yer ile bunları eken, saklayan ve depolayan kişilere yönelik bu sabah operasyon başlatıldığı belirtildi.

İstihbarat birimlerinin tespit ettiği alanlara yönelik düzenlenen operasyona Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde başladığı kaydedildi. Operasyona Diyarbakır Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat, Silvan Jandarma Komando Alayı ile geçici köy korucularından oluşan güvenlik görevlilerinin katıldığı belirtilen açıklamada birliklere ayrıca hava destek unsurları ile zırhlı araçların destek verdiği vurgulandı. Operasyona Diyarbakır Jandarma Komutanlığı narkotik istihbarat, narkotik köpekler ve diğer ilgili uzman ekiplerinin katıldığı belirtilerek ele geçirilecek uyuşturucu madde ve diğer malzemelerle ilgili detaylı açıklamanın operasyon bitiminde yapılacağı belirtildi.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.04.2015 21:15:19. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Diyarbakır'da Uyuşturucu Operasyonu
  [Hata Bildir]