Son Dakika Haberleri: Dünyanın En İlginç Spor Dalları

Dünyanın En İlginç Spor Dalları

Dünyanın çeşitli ülkelerinde, birbirinden ilginç birçok spor dalında faaliyetler her yıl düzenli olarak devam ediyor.

3 yıl önce
Dünyanın En İlginç Spor Dalları, System.String[]
Dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılan ve çoğumuzun neredeyse hiç bilmediği birbirinden ilginç spor faaliyetleri, görenleri hayretler içerisinde bırakıyor. Sıradışı sporlar, bazı branşlarda dünya rekorlarını bile elinde bulunduruyor. Yapılan müsabakaların sonunda dereceye girenlere çeşitli ödüllerin verildiği ilginç spor dallarını sizler için derledik.

HİNDİSTAN : Kırsal Olimpiyat

Hindistan'da yapılan 'Kırsal Olimpiyat' isimli spor, süslenen atın dansıyla başlıyor. Bu spor dalında sporcuların gücü deneniyor. Motosikletleri kollarına halatla bağlayan adam tüm gücüyle 4 adet motosikletin sürüşünü engelliyor. Diğer bir sporcu ağzıyla motosikleti havaya kaldırıp dengede tutuyor. Daha sonra da bir başka sporcu kulaklarına bağlanan halatla otomobili çekiyor.

ESTONYA: Paf - Top

Estonya'da oldukça beğenilen Paf- Top futbolu bubble oyunlarını hatırlatıyor. Paf - Top futbolunda oyunculara balon giydiriliyor. Hareket etmekte zorlanan futbolcular kaleye gol atmak isterken kalecilerinde atılan golü engellemesi seyircileri hem heyecanlandırıyor hem gülümsetiyor.

AVUSTRALYA: Kafa İle Karpuz Kırma Sporu

Avustralya'nın en ilginç sporlarından biri olan kafa ile karpuz kırma sporu izleyenlerin oldukça dikkatini çekiyor. Sporcu 58 saniyede 40 adet karpuz kırıyor.

JAPONYA: Direkte Kalabilme Sporu

Japonya'da çok sık yapılan bu çılgın spor dalı izleyenleri çok eğlendiriyor. Seyirciler, oldukça kalabalık sporcuların aynı anda tek bir direğe tırmanmaları ve direğe tırmananlarında dengesini bozarak düşürmelerini heyecanla izliyor.

SUUDİ ARABİSTAN: Seyir Halindeki Bir Aracın Lastiğini Değiştirme

Suudi  Arabistan'da gelenek haline gelen bu spor dalı sosyal medyada tıklanma rekoru kırıyor. Aracın soförü seyir halindeki otomobilin sağ tarafını havaya kaldırıyor. Aractaki diğer bir adam sağ tarafı havaya kalkan aracın ön tekerleğini büyük bir ustalıkla değiştiriyor. Tekerlek değişimi bittikten sonra otomobil yoluna devam ediyor.

YORUMLAR