Son Dakika Haberleri: Dursunbey'de 'Her Kahvehane Bir Kütüphane' Projesi Başlatıldı

Dursunbey'de 'Her Kahvehane Bir Kütüphane' Projesi Başlatıldı

Dursunbey İlçe Emniyet Müdürlüğü, "Her Kahvehane Bir Kütüphane" projesi başlattı.

19.11.2012 15:30
Dursunbey'de 'Her Kahvehane Bir Kütüphane' Projesi Başlatıldı,
Dursunbey İlçe Emniyet Müdürlüğü, "Her Kahvehane Bir Kütüphane" projesi başlattı. İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç'ın hazırladığı ve Dursunbey Kaymakamlığı'nın desteklediği proje, ilk olarak Kepez Kahvehanesi'nde uygulandı. Projenin açılış törenine Kaymakam Yaşar Aksanyar, İlçe Emniyet Müdürü Kılıç, emniyet mensupları ve diğer vatandaşlar katıldı. Projeyle kahvehanelerin bir köşesine kitaplık kurulması öngörülüyor.

Kahvehanede vatandaşlarla oturarak çay içen Kaymakam Aksanyar ve ve Emniyet Müdürü Kılıç, kitap okumanın önemini anlattı. Sohbet ortamında geçen uygulamada Aksanyar, kahvehanede oturan bir kişiye ve bir gazeteciye kitaptan şiir okuttu. Konuyla ilgili açıklama yapan Kılıç ise kahvehanelerin boşa vakit geçirilen yerler olmaktan çıkarılmasını hedeflediklerini söyledi. Aksanyar da projenin, hevesle başlanan güzel işlerden bir tanesi olduğunu belirtti. Her gün bir kitap okumaya çalıştığını, kitabın iyi bir dost olduğunu ve insan onu bırakmadıkça onun insanı bırakmadığını ifade etti. Projeden dolayı emniyet mensuplarını kutlayan Kaymakam Aksanyar, İslamiyet'in "Oku" emrini de bu şekilde yerine getirmiş olacaklarını sözlerine ekledi.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 06.03.2015 16:10:55. #1.13#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Dursunbey'de 'Her Kahvehane Bir Kütüphane' Projesi Başlatıldı
  [Hata Bildir]