"Elektrik Tasarruf Cihazı" Uyarısı - Son Dakika

"Elektrik Tasarruf Cihazı" Uyarısı

19.02.2012 19:40

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ) İcra Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, "Tasarruf Cihazı" adıyla herhangi bir cihazı müşterilerine önermediklerini bildirdi.

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ) İcra Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, "Tasarruf Cihazı" adıyla herhangi bir cihazı müşterilerine önermediklerini bildirdi.

Yaptığı yazılı açıklamada kış aylarında elektrik tüketiminin artmasıyla vatandaşlara düşük fatura bedeli ödemeyi vaat eden dolandırıcıların faaliyetlerde bulunduğunu aktaran Güven, bu kişilerin para karşılığında elektrik sayaçlarına tasarruf cihazı takacaklarını ifade ettiklerini belirtti.

Güven, bu nedenle çok sayıda şikayet aldıklarına dikkati çektiği açıklamasında, "Düzenli ödeme yaptıkları için, 'Tasarruf Cihazı' adıyla elektrik tasarrufu için müşterilerimize, tavsiye ettiğimiz, onay verdiğimiz veya önerdiğimiz bir cihaz yoktur. Bu şekilde verilen bilgilere itibar edilmemelidir" ifadesini kullandı.

Açıklamasında bu konuda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca inceleme başlatıldığını vurgulayan Güven, şunları kaydetti:

" Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) hazırlamış olduğu Tarife Uygulamalarına İlişkin Usul ve Esasların 8. maddesinde 'Reaktif enerji tarifesinde, mesken, aydınlatma, tek fazla beslenen ve bağlantı gücü 9 kilovata kadar olan abonelerde reaktif enerji tarifesi uygulanmaz' hükmü gereği bahsi geçen cihazı kullanan abonelerde faturaya yansıyan herhangi bir tasarrufu söz konusu değildir. Dolayısıyla inceleme konusu reklamlarda yer alan 'Elektrik faturanızda yüzde 40'a varan indirimlerden yararlanın' şeklindeki ifadelerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı."

- SAKARYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Elektrik Tasarruf Cihazı' Uyarısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Arınç'tan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili açıklama: Bu kişileri azmettirenler asli failler gibi yargılanmalı Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz Biden 1,9 trilyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planı'nı açıkladı! Altın fiyatları hareketlendi