Son Dakika Haberleri: Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Mağduriyetlerinin Giderilmesini İstedi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Mağduriyetlerinin Giderilmesini İstedi

1999 yılında yapılan düzenleme ile emekli olma yaşları ötelenen mağdurlar sosyal paylaşım siteleri dışında da bir araya gelerek seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

15.03.2012 13:42
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Mağduriyetlerinin Giderilmesini İstedi,
1999 yılında yapılan düzenleme ile emekli olma yaşları ötelenen mağdurlar sosyal paylaşım siteleri dışında da bir araya gelerek seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Sosyal paylaşım sitesi facebbok'ta emeklilikte yaşa takılanlar adıyla açılan sayfaya kısa sürede 50 bin üye kaydoldu. Platform sözcüleri, GAPp Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz'la İstanbul'da bir araya geldi.

Sultanahmet'te bulunan Adıyamanlılar Derneğinde GAP Gazeteciler Birliği genel Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu sözcüleri "Lütuf değil hakkımızı istiyoruz" dediler.

Platform sözcüsü Hüseyin Uzun, Türkiye genelinde 1999 yılından önce sigortalı olup emekli olmada yaş sınırları uzatılan önemli oranda mağdur olmasına rağmen emeklisine az bir zaman kala yapılan duzenleme ile hayatları alt üst edilenlerin sayısının 3 milyon civarında olduklarını ve mağduriyetlerinin giderilmesi için seslerini hükümete duyurmada basın ve medyadan desek beklediklerini belirttiler.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu sözcülerini tek tek dinleyen GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz "Sizlerin durumunda bulunan İzmir'de, Adıyaman'da, Şanlıurfa'da, Gaziantep gibi Türkiye'nin dört bir yanında çok sayıda basın emekçisi de var, bu sorun toplumun genelini ilgilendiriyor bizler mağduriyetinize inanıyoruz, sizlerde buna inanarak haklı mücadelenize devam edeceksiniz bizlerde sizleri destekleyeceğiz, yayın kuruluşlarımızda bu soruna geniş yer vereceğiz ve inşallah bu

gun Sultanahmet te yaptığımız toplantı mahallinde bir müddet sonra bu mağduriyet için yapılacak düzenlemeler sonrasında burada bir pasta keserek başarımızı hep beraber kutlayacağız" dedi.

Ev sahipliği yapan İstanbul Adıyamanlılar Derneği Başkanı Mehmet Deniz de "Bin üyemizle haklı mücadelenizin yanındayız" dedi. - İSTANBUL

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.03.2015 21:13:15. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Mağduriyetlerinin Giderilmesini İstedi
  [Hata Bildir]