Son Dakika Haberleri: En Ucuz İphone 5s Nereden Alınır?

En Ucuz İphone 5s Nereden Alınır?

Yurtdışından iPhone 5S almayı düşünenler için fiyatları araştırdık.

3 yıl önce
En Ucuz İphone 5s Nereden Alınır?, System.String[]
Hasan Genç - - Ülkemize Aralık ayında gelmesi beklenen yeni  iPhone modellerine daha erken sahip olmak isteyenler şimdiden gözlerini yurtdışına çevirmiş durumda. Yaklaşan  Kurban Bayramı tatile ile birlikte yurtdışına akın edecek olan Türk vatandaşlarının uğrak yerlerinden birisi de  Apple Store'lar olacak.

20 Eylül'de ABD,  Almanya,  Avustralya,  Çin,  Fransa,  İngiltere,  Japonya,  Kanada ve  Singapur'da satışa sunulan  iPhone 5S'i SIM kilitsiz olarak satın alabileceğimiz 7 farklı ülkedeki fiyatları sizler için araştırdık.

Dikkat edilecek hususlar

iPhone satın aldığınız mağazada pasaportunuzu göstererek vergi iadesi için gerekli belgenin düzenlenmesini istemeniz gerekmektedir.Bu belge olmadan vergi iadesi almanız mümkün değildir. Ziyaret ettiğiniz ülkeden ayrılırken havaalanında vergi iadesi formunu gümrük memurunun onaylaması gerekmektedir. Gümrük memuru vergi iadesi almak istediğiniz telefonu görmek isteyebilir, bu yüzden telefonu yanınızda bulundurun. Gümrük memurunun onayladığı vergi iade formu ile vergi iadesi veren aracı kurum ofislerinden vergi iadesini alabilirsiniz.

Yurtdışından satın alacağınız telefonları  Türkiye'de kullanabilmek için 100 TL vergi ödemeniz ve IMEI kaydı için son iki yıl içinde üzerinde kayıt bulunmayan ve son 1 ay içinde yurtdışından giriş yapılmış bir pasaporta kayıt yaptırmanız gerektiğini hatırlatalım.

*ABD ve  Kanada'da vergi oranı her eyalette farklılık göstermektedir. Fiyatlara vergi eklenmemiştir.

Not:  4 Ekim 2013 tarihli TL kurundan hesaplama yapılmıştır.  Apple'ın resmi olarak açıkladığı fiyatlar dikkate alınmıştır.

Hasan Genç - Teknokulis : http: //www.teknokulis.com

YORUMLAR