Son Dakika Haberleri: Ercişli Oto Motor Tamir Ustasına Anlamlı Plaket

Ercişli Oto Motor Tamir Ustasına Anlamlı Plaket

Van'ın Erciş ilçesinde Ağaç ve Demir İşleri Esnaf-Sanatkarlar Odası tarafından 'Ahi Evran' kutlamaları çerçevesinde 36 yılı aşkın süredir ilçede oto motor tamir ustası Faruk Kılıç'a plaket verildi.

19.10.2013 16:50
Ercişli Oto Motor Tamir Ustasına Anlamlı Plaket,
Van'ın Erciş ilçesinde Ağaç ve Demir İşleri Esnaf-Sanatkarlar Odası tarafından 'Ahi Evran' kutlamaları çerçevesinde 36 yılı aşkın süredir ilçede oto motor tamir ustası Faruk Kılıç'a plaket verildi.

Erciş Ağaç ve Demir İşleri Esnaf-Sanatkarlar Odası'nda gerçekleşen törende plaketini oda Başkanı Mustafa Gürbüz'ün elinden alan Faruk Kılıç, kendisine layık görülen bu anlamlı plaketten ötürü yönetim ve denetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti.

Erciş Ağaç ve Demir İşleri Esnaf-Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Gürbüz ise, Ahilik kültürü içersinde büyüyen ve çıraklarına da bu kültürü aşılayan Faruk Kılıç'a bu anlamlı plaketi sunmaktan ötürü mutlu olduklarını belirterek, "Ahi, kendi kendine yeterli insan olmalıdır. Kimseye yük olmayacak, kendi elinin ekmeği ile ayakta kalacak, bununla da kalmayarak ekmeğini herkesle paylaşabilendir. Ahilik kültürü, halkın sırtından geçinenlere, haksız kazanca, hileli işlere, rüşvete hele hele bir köşeye çekilip tembel tembel oturanlara karşı çıkmış, onlarla mücadele etmiştir. Bu amaçla ilçemizde bu değerlerle ömrünün 36 yılını mesleğine adayan kardeşimiz Faruk Kılıç'a bu anlamlı plaketi vermekten oda yönetimi olarak gurur duymaktayız" dedi.

Plaket törenin ardından Oda Başkanı Gürbüz davetlilere yemek ikramında bulundu. - VAN

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.04.2015 13:57:06. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Ercişli Oto Motor Tamir Ustasına Anlamlı Plaket
  [Hata Bildir]