Ermeni Asıllı Er Sevag Anıldı - Son Dakika

Ermeni Asıllı Er Sevag Anıldı

24.04.2013 16:42
Ermeni Asıllı Er Sevag Anıldı, System.String[]

Batman'ın Kozluk İlçesi Gümüşörgü Jandarma Karakolu'nda vatani görevini yaparken, er Kıvanç A.'nın silahından çıkan kurşunla yaşamını yitiren Ermeni asıllı er Sevag Şahin Balıkçı, ölümünün ikinci yılında mezarı başında anıldı.babası Garabet,...

Batman'ın Kozluk İlçesi Gümüşörgü Jandarma Karakolu'nda vatani görevini yaparken, er Kıvanç A.'nın silahından çıkan kurşunla yaşamını yitiren Ermeni asıllı er Sevag Şahin Balıkçı, ölümünün ikinci yılında mezarı başında anıldı.

Sevag Balıkçı'nın mezarının bulunduğu Şişli'deki Gregoryan Ermeni Mezarlığı'ndaki törene

babası Garabet, annesi Ani, ablası Lerna Özder'in yanı sıra Avrupa Irkçılık Karşıtı Hareketler Ağı Delegasyonu'ndan Benjamin Abtan, İHD İstanbul Şube Başkanı Ümit Efe, Irkçılığa Karşı Dur de Girişimi üyeleri ile Ermeni tarihçi Ara Sarafian'ın da aralarında bulunduğu bir grup katıldı. Mezar başında okunan duaların ardından, katılanlara helva dağıtıldı.

Avrupa Irkçılık Karşıtı Hareketler Ağı Delegasyonu'ndan Benjamin Abtan,

Sevag Şahin Balıkçı'nın dava sürecini en başından beri takip ettiklerini belirterek,

"Gelme amacımız Ermeni Soykırımı'nın anmasında yer almak. Irkçılığa karşı mücadele edenlerle birlikte olmak. Hiçbir çocuğun ölümü meşru olamaz. Bir çocuk kaybedildikten sonra çok da yapabileceğimiz pek bir şey yok. Onu geri getirebilmemiz mümkün değil. Ama burada olma sebebimiz, soykırımda katledilen diğer anne-babalara olduğu gibi, yardımcı olabilmek. Onların bu soykırımın son kurbanı olmalarını sağlayabilmek. Başka ölümlerin olmasını engellemek" dedi.

Sevag Balıkçı'nın babası Garabet Balıkçı da, "Dava sürecini beğenmiyorum. Gerçekler ortaya çıkmadı. Çıkarmak mı istemiyorlar? Veyahut gerçekleri söylemek mi istemiyorlar? Sevag'ın öldürülmesi ırkçılığın bir noktasıdır. Soykırımın 96'ıncı yılında ve Paskalya Bayramı'na denk gelmesi, bir Ermeni'nin bugün öldürülmesi ırkçılığa delalettir" diye konuştu.

Sevag Balıkçı'nın annesi Ani Balıkçı ise "Acımızı paylaştığı için Benjamin Abtan'a teşekkür ediyorum. 23 Nisan Bayramı'nda bir çocuk ölmesi gerekiyordu. Tam ertesi günü, evet bir çocuk katledildi. Sırf Ermeni olduğu için. Halbuki o önce insan, sonra Ermeniydi. Bunları düşünmek gerekiyordu. Kendisi bunu seçmemişti. Doğuşu öyleydi. Ne yapabilirdi ki" dedi.

(BB) - İstanbul/ Şişli

Ermeni Asıllı Er Sevag Anıldı
Ermeni Asıllı Er Sevag Anıldı
Ermeni Asıllı Er Sevag Anıldı
Ermeni Asıllı Er Sevag Anıldı
Ermeni Asıllı Er Sevag Anıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ermeni Asıllı Er Sevag Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor