Son Dakika Haberleri: Erol Evcil Teslim Oldu

Erol Evcil Teslim Oldu

16 yıl önce Nesim Malki'nin öldürülmesiyle ilgili olarak ömür boyu hapse mahkum olup, 2 yıl önce tahliye edilen Erol Evcil, 341 gün eksik cezasının infazı için İzmir Adliyesi'ne gidip teslim oldu

28.06.2011 14:35
Bursa'da 16 yıl önce Nesim Malki'nin öldürülmesiyle ilgili olarak ömür boyu hapse mahkum olup, 2 yıl önce tahliye edilen Erol Evcil, 341 gün eksik cezasının infazı için İzmir Adliyesi'ne gidip teslim oldu.

Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi'nin Bursa 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nce verilen kararı iki kez bozmasının ardından, yeniden görülen Nesim Malki cinayeti davasında, azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Erol Evcil'in tahliyesine karar verildi.

19 Eylül 2009'da Kandıra F tipi cezaevinden tahliye olan Erol Evcil'in, cezasını eksik yattığını belirleyen mahkeme yakalama kararı çıkarttı.

Bursa 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından arandığını öğrenen Erol Evcil, sabah saatlerinde yanında adamları ve avukatları ile birlikte Bayraklı Adliye Sarayına gelip, infaz savcılığı'na teslim oldu.

341 GÜN EKSİK YATMIŞ

İnfaz savcıları İbrahim Halil Dağlı ve İsa Tadık ile ayrı ayrı görüşen Erol Evcil'in, Bursa 2'ci Ağır ceza Mahkemesi'nden gelen evrakta 341 gün daha hapis yatması gerektiği belirtildi.

Bunun üzerine savcı polis çağırıp Erol Evcil'i teslim etti. Adliye karakolu nezarhathanesine konulan Evcil, işlemlerin tamamlanmasının ardından, cezasını çekmesi için Buca Kırıklar F 1 Tipi Cezaevine götürülecek. - İzmir

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 04:05:33. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Erol Evcil Teslim Oldu
  [Hata Bildir]