Son Dakika Haberleri: Erzurum-Muş ve Bingöl Karayolu Kapandı

Erzurum-Muş ve Bingöl Karayolu Kapandı

Erzurum- Bingöl, Erzurum- Muş karayolu tipi ve kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.

07.01.2013 09:50
Erzurum-Muş ve Bingöl Karayolu Kapandı,
Erzurum- Bingöl, Erzurum- Muş kara yolu tipi ve kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Erzurum'da 633 köye de ulaşım sağlanamıyor. İl genelinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edildi.

Kar ve tipi Erzurum'da günlük hayatı olumsuz etkiliyor. Gece saatlerinde başlayan ve etkisini artıran tipi nedeniyle Erzurum- Bingöl, Erzurum- Muş karayolları ulaşıma kapandı. Bölge Trafik ekipleri Erzurum Yıldızkent mevkiinden araçların Bingöl istikametine gidişine izin vermiyor. Hınıs ilçesinden de Muş yönüne gidecek araçlar bekletiliyor.

Erzurum- Artvin kara yolunun da Güzelyayla geçidinde kapanmak üzere olduğu belirtildi. Karayolları ekipleri tipi nedeniyle Erzurum- Artvin kara yolunu açık tutmakta güçlük çekiyor. Karayazı- Hınız, Hınıs- Çobandede, Erzurum Karayazı ve Karayazı- Göksu kara yolları da akşam saatlerinden itibaren tipi nedeniyle ulaşıma kapandı

Öte yandan Erzurum'da 633 köy ve 100'e yakın mezra yolu kar ve tipi nedeniyle iki günden bu yana kapalı bulunuyor. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı köy yollarını açmak için tipinin dinmesini bekliyor. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri de kar temizlik çalışmalarına hız verdi.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.04.2015 01:31:58. #1.13#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Erzurum-Muş ve Bingöl Karayolu Kapandı
  [Hata Bildir]