Son Dakika Haberleri: Esenşehir İlköğretim Okulu'nun Temeli Atıldı

Esenşehir İlköğretim Okulu'nun Temeli Atıldı

5 yıl önce

İstanbul İl Özel İdaresi tarafından Ümraniye Esenşehir Mahallesi'ne yapılacak ilköğretim okulunun temeli, düzenlenen bir törenle atıldı.

Esenşehir İlköğretim Okulu'nun Temeli Atıldı, System.String[]
Törene Ümraniye Belediye Başkanı  Hasan Can'ın yanı sıra, İstanbul Valisi  Hüseyin Avni Mutlu ve İl Genel Meclis Başkanı  Hasan Hüsamettin Koçak da katıldı. İstanbul İl Özel İdaresi tarafından, Ümraniye Yukarı Dudullu Esenşehir Mahallesi'nde yaptırılacak olan Esenşehir İlköğretim Okulu'nun temeli, düzenlenen bir törenle atıldı. Törene Ümraniye Belediye Başkanı  Hasan Can'ın yanı sıra, İstanbul Valisi  Hüseyin Avni Mutlu, İl Genel Meclis Başkanı  Hasan Hüsamettin Koçak, İl Milli Eğitim Müdürü  Muammer Yıldız, Ümraniye Kaymakamı  Mustafa Çek, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü  Adem Öztürk, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. BAŞKAN HASAN CAN: 'EĞİTİM ALANINDA ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ' Programda bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı  Hasan Can, 'gerek belediyemiz ve gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşlarımız, eğitim noktasında ellerinden gelen gayreti gösteriyor' dedi. Temeli atılan okulun önümüzdeki eğitim yılına yetiştirilmeye çalışılacağını belirten Başkan  Hasan Can, şunları söyledi: ' Türkiye'de 80 yılda yapılan okul sayınsın yarısını, 9 yıl içerisinde yapıldığını biliyorum. Mahallemiz adına, Sayın Valimiz ve İl Özel İdaremize teşekkür ediyorum. Esenşehirlilere hayırlı olmasını temenni ediyorum.' KOÇAK: 'DESTEKELRİ İÇİN BAŞKAN HASAN CAN'A TEŞEKKÜR EDİYORUM' Daha sonra söz alan İstanbul İl Genel Meclis Başkanı  Hasan Hüsamettin Koçak, eğitimde büyük çalışmalar yapıldığını ve 30 bin derslik yapılıp Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim edildiğini söyledi. Bu okulların modern ve en son teknolojik imkânlarla donatıldığını ifade eden  Koçak, 'Geçen yıl 142 okul tamamladık. 5217 derslik ile 212 okul da bu yıl eğitimin hizmetine verilecek. Desteklerinden dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Sayın  Hasan Can'a teşekkür ediyorum' dedi. VALİSİ HÜSEYİN AVNİ MUTLU: 'ÜMRANİYE'YE OKUL YAPIMLARI DEVAM EDECEK' Törende konuşan İstanbul Valisi  Hüseyin Avni Mutlu ise şunları söyledi: 'Esenşehir Mahallesi'nde okul noktasında bir ihtiyaç vardı. 24 derslikli bir okul yapımına başlıyoruz. Bu yılsonuna kadar yetiştirmeye çalışacağız. Okul olmadan eğitim olmaz. İnsana yapılan yatırım önemlidir. Ümraniye'nin çeşitli noktalarında okul yapımları gerçekleştiriyoruz. Bir kısmı yapımı devam eden, bir kısmı ihale aşamasında olan ve bir kısmı da planlama aşamasında olan okullarımız var.' Konuşmaların ardından, Esenşehir İlköğretim Okulu'nun temeli atıldı. 25 derslikli okulun, 25 Aralık 2012'de hizmete sunulması hedefleniyor.
Nicole Kidman'ın Şiddet Gördüğü Sahneler Eşini Çıldırttı 'Hayır' Çadırından Yeni Görüntü! Erdoğan'a 'Neyi Yapamadınız da Başkan Olmak İstiyorsunuz' Diye Sordular
Şemdinli'de Bu Sabah Uçak Hareketliliği! Alçak Uçuş Yaptılar

1