Son Dakika Haberleri: Eskişehir'de Nevruz Kutlaması

Eskişehir'de Nevruz Kutlaması

Barış ve Demokrasi Partisi'nin Nevruz kutlamaları, Eskişehir'de Yenikent Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

17.03.2013 16:58
Eskişehir'de Nevruz Kutlaması,
Barış ve Demokrasi Partisi'nin Nevruz kutlamaları, Eskişehir'de Yenikent Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

Yenikent Mahallesi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yanında bulunan futbol sahasında gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarında polis yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Katılımcıların yakılan ateş çevresinde halay çekerek kutladığı Nevruz'a, Halkın Demokatik Kongresi (HDK) ve Ezilenlerin Sosyalist Partisi de (ESP) destek verdi.

Kutlamaya katılan Nevruz Kutlaması Düzenleme Komitesi Başkanı Enver Tek, Kürt halkının Ortadoğu'da ve Türkiye'de bütün insanlarla barış ve huzur içinde birlikte yaşamak istediğini söyledi.

BDP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Gülçin İspert de, 2013'te kutlanan Nevruz'un demokratik kurtuluş ve çözüm Nevruz'u olmasını diledi. İspert, "Artık bu Nevruz barışı inşa eden, kalıcı çözüm getiren, demokratik çözüm getiren Nevruz olsun. Bu topraklarda, Ortadoğu'da halklar çok acı çekti. Kapitalistler, emperyalistler halka çok acı çektirdi. Bizler Nevruz'la birlikte her yerde demokratik çözüme daha çok, daha güçlü sahip çıkalım. Yüz yıldır acılarımız görülmezden gelindi. Her gelen 'Analar ağlamasın' dedi ama ne yazık ki anaların ağlaması sürdü gitti. Her yerde kendi emeğimizle, kendi gücümü ve örgütlüğümüzle demokratik birliğimizi sağlayalım. Türkiye'de yaşayan Kürtler, farklı inançlar, farklı etnik gruplar, tüm Türkiye'deki halklar eşit ve özgür yaşayalım. 21 Mart'ta Sayın Öcalan kendi önerilerini ilan edecek. Bizler bu önerilere ciddi bir şekilde yaklaşmak durumundayız. Öcalan'a özgürlük, Kürtlere statü istiyoruz" şeklinde konuştu. - ESKİŞEHİR

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 12:28:47. #1.13#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Eskişehir'de Nevruz Kutlaması
  [Hata Bildir]