Son Dakika Haberleri: Esnafa Hafta Sonu İşyeri Açma Ruhsatı Uyarısı

Esnafa Hafta Sonu İşyeri Açma Ruhsatı Uyarısı

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, pazar günleri işyerini açmak isteyen esnafın ruhsat alması gerektiğini söyledi.

22.01.2013 13:40
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, pazar günleri işyerini açmak isteyen esnafın ruhsat alması gerektiğini söyledi.

Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, hafta sonu işyerini açmak için yasa gereği bazı belgelerin düzenlemesi ve bulundurulması gerektiğini belirtti.

Yapılan denetimlerde bazı işyerlerinin hafta sonu işyeri açma ruhsatlarının geçerlilik süresinin sona erdiğini tespit ettiklerini ifade eden Büyükkılıçı, şöyle devam etti:

"Esnafın pazar günleri iş yerlerini açabilmeleri için bağlı bulundukları esnaf odasından izin almaları gerekmektedir. Oda veya derneklerinden belge getiren iş yeri sahipleri diğer gerekli evraklarla belediyemize müracaat ederek ruhsatlarını alabilmektedirler. Ayrıca pazar günü işyeri açma ruhsatı olanlar da bu ruhsatlarının sürelerini uzatmaları gerekmektedir. Aksi halde yasal işlem yapılacaktır."

Büyükkılıç, Berberler ve Kuaförler Odası'nın almış olduğu karar gereği bu iş ile uğraşan meslek sahiplerinin pazar günü işyerlerini açamayacaklarını anımsattı.

Yayıncı: Orhan Canbulatel - KAYSERİ

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.04.2015 01:13:36. #1.11#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Esnafa Hafta Sonu İşyeri Açma Ruhsatı Uyarısı
  [Hata Bildir]