Son Dakika Haberleri: Esnafa Hafta Sonu İşyeri Açma Ruhsatı Uyarısı

Esnafa Hafta Sonu İşyeri Açma Ruhsatı Uyarısı

5 yıl önce

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, pazar günleri işyerini açmak isteyen esnafın ruhsat alması gerektiğini söyledi.

Esnafa Hafta Sonu İşyeri Açma Ruhsatı Uyarısı, System.String[]
Melikgazi Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, pazar günleri işyerini açmak isteyen esnafın ruhsat alması gerektiğini söyledi.Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, hafta sonu işyerini açmak için yasa gereği bazı belgelerin düzenlemesi ve bulundurulması gerektiğini belirtti.Yapılan denetimlerde bazı işyerlerinin hafta sonu işyeri açma ruhsatlarının geçerlilik süresinin sona erdiğini tespit ettiklerini ifade eden Büyükkılıçı, şöyle devam etti: "Esnafın pazar günleri iş yerlerini açabilmeleri için bağlı bulundukları esnaf odasından izin almaları gerekmektedir. Oda veya derneklerinden belge getiren iş yeri sahipleri diğer gerekli evraklarla belediyemize müracaat ederek ruhsatlarını alabilmektedirler. Ayrıca pazar günü işyeri açma ruhsatı olanlar da bu ruhsatlarının sürelerini uzatmaları gerekmektedir. Aksi halde yasal işlem yapılacaktır."Büyükkılıç, Berberler ve Kuaförler Odası'nın almış olduğu karar gereği bu iş ile uğraşan meslek sahiplerinin pazar günü işyerlerini açamayacaklarını anımsattı.Yayıncı: Orhan Canbulatel - KAYSERİ
Türkiye'den Trump'ın 1915 Olaylarıyla İlgili Açıklamasına Tepki Referandum Sonrası Yeni Anket! Yarın Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz?
Dışişleri'nden Türk Bayrağının Yakılmasına Sert Tepki: Bu Hain Eylemi Şiddetle Lanetliyoruz

1