Son Dakika Haberleri: Feshane'de Hatay Günleri

Feshane'de Hatay Günleri

Hatay'ın ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını sağlamaya yönelik gerçekleştirilen 'Hatay Günleri' 2 Nisan-7 Nisan tarihleri arasında İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

27.03.2013 13:12
Daha önce Ankara, İstanbul ve İzmir'de yapılan etkinlikler hakkında hazırlanan program kamuoyu ile paylaşıldı. Bu yıl etkinliğin en güzel bölümleri arasında gösterilen yürüyüş, Üsküdar Belediyesi Orkestrası eşliğinde, Galatasaray Lisesi önünden başlayacak, Hatay'ın simgesi olan Defne ve Apollon'un üzerinde olduğu fayton önde olmak üzere Taksim Atatürk Anıtı'na kadar devam tmesi planlanıyor.

Defne ve Apollon yürüyüş esnasında vatandaşlara, mini paketlerde hazırlanmış, içinde ürün hakkında bilgilerin yer aldığı ve 'Barış, Hoşgörü ve Kardeşlik İli Hatay' yazan defne sabunu ile lokum dağıtılması amaçlanıyor.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, "Bu zamana kadar gördüğü yerden başka bir yeri görmek, bu zamana kadar tattığı lezzetlerden daha muhteşem lezzetleri tatmak, hiçbir yere benzemeyen, sadece kendine benzeyen özel bir yere özgü ürünleri tanımak isteyen herkesi İstanbul'da Hatay Günleri'ne bekliyoruz. Hatay Günleri, henüz Hatay'ı göremeyenler için de büyük bir fırsat olacak. Zira bu fuarda tüm değerleri ile 'Hatay'ı görecek, tanıyacak ve çok sevecekler." dedi.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.04.2015 08:18:28. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Feshane'de Hatay Günleri
  [Hata Bildir]