Son Dakika Haberleri: Fethiye Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Açıldı

Fethiye Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Açıldı

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın Müjdesini Verdiği Fethiye İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Açıldı. Fethiye'nin, Muğla'ya Olan Uzaklığı ve Nüfusunun Yoğunluğu Göz Önüne Alınarak Açılan Müdürlük ile Özellikle Evde Bakım Ücretlerinin Ödenmesi Konusunda Büyük Kolaylık Sağlanacak.

13.08.2010 16:37
Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın müjdesini verdiği Fethiye İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü açıldı. Fethiye'nin, Muğla'ya olan uzaklığı ve nüfusunun yoğunluğu göz önüne alınarak açılan müdürlük ile özellikle evde bakım ücretlerinin ödenmesi konusunda büyük kolaylık sağlanacak.

Fethiye'ye açılan Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Müdürlüğü bünyesinde, erkek yetiştirme yurdu, huzurevi, kadın konukevi, bakım ve sosyal rehabilitasyon merkezi bulunuyor. Hafta başında hizmet vermeye başlayan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü görevine Huzurevi Müdür Yardımcısı İsa Eseoğlu getirildi.

Eseoğlu, Fethiye'de yaşanan en büyük sıkıntının Muğla'ya olan uzaklığı olduğunu anlatan Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın girişimleri ile bu sorunun çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Artık Fethiye'deki işlemlerin tek elden yürütüleceğini belirten Eseoğlu, "Kadınlara yönelik, çocuklara yönelik, yaşlılara yönelik, özürlülere yönelik ve suça karışmış kız çocuklarına yöneliktir. Ayrıca, aile nakdi yardım, özürlülere evde bakım hizmetleri gibi hizmetlerimizi de buradan yürüteceğiz. Sosyal riski azaltmak için bu işlerin de aciliyeti var. Böyle yerlerin de hemen müracaat edilebilen yerlerde olması Fethiye için büyük bir şanstır." dedi.

"EN UFAK ŞEY İÇİN MUĞLA'YA GİDİLİYOR"

AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden ise insanların teknoloji çağında oradan oraya koşturmasının doğru olmadığını aktardı. Fethiye'de en ufak işi olan, hatta evde bakım ücreti almak isteyen herkesin bu işlemleri için yüzlerce kilometre bulunan Muğla'ya gitmek zorunda kaldıklarını ifade eden Özden, şöyle konuştu:

"İnternet çağında biz vatandaşı ordan oraya koşturmayalım diye hizmeti buraya getirdik. Çocuklarla, özürlülerle, kadınlarla ilgili fark bekliyoruz. Biliyorsunuz, anayasadaki maddelerden birisi özürlülerle ilgili, kadınlarla ilgili. Burada ilave etkilerin, ilave desteklerin, pozitif ayrımcılığın, eşitliğe aykırı sayılmaması konusunda anayasa güvencesinde olacak. En başta bu kurumun görevi olarak fark bekliyoruz." diye konuştu. (CİHAN)

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 05.05.2015 11:12:07. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Fethiye Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Açıldı
  [Hata Bildir]