Son Dakika Haberleri: Gelişmekte Olan Spor Dalları Federasyonu Başkanı Oral."İlk Kez Korfbol ve Squash Liglerini...

Gelişmekte Olan Spor Dalları Federasyonu Başkanı Oral."İlk Kez Korfbol ve Squash Liglerini...

Gelişmekte Olan Spor Dalları Federasyonu Başkanı Enver Oral, 2012 yılında, korfbol ve squash liglerini oynatarak, bir ilke imza attıklarını söyledi.

27.12.2012 11:50
Gelişmekte Olan Spor Dalları Federasyonu Başkanı Oral.'İlk Kez Korfbol ve Squash Liglerini...,
Gelişmekte Olan Spor Dalları Federasyonu Başkanı Enver Oral, 2012 yılında, korfbol ve squash liglerini oynatarak, bir ilke imza attıklarını söyledi.

Federasyonları bünyesinde 5 branşın bulunduğunu anlatan Oral, "İlk kez korfbol ve squash ligini başlattık. Deplasmanlı bir lig gerçekleştirdik. 4-5 bölgeyi pilot kabul ederek, 8 takımlı bir lig oynattık" dedi.

Enver Oral, krikette Keçiören Belediyesi ile birlikte turnuvalar düzenlendiklerini belirterek, "Korfbol, squash, rafting, offshore ve kriket olmak üzere 5 branşımız var. Erzurum'da rafting branşında şampiyona yaptık. Sporcularımız Avrupa ve Dünya Şampiyonası'na gitti, ancak derece alamadık. Squash branşında da miniklerimiz yurtdışına gitti" diye konuştu.

Oral, Uluslararası Korfbol Federasyonu'nda disiplin kuruluna seçildiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

"2013 yılında raftingi ayırmak istiyoruz. Kendi başına federasyon olması lazım. korfbolu da o aşamaya getirmek istiyoruz. Squash da bir tesisleşme ve kulüpleşmeye gitmek istiyoruz. Bu konuyla ilgili altyapı çalışmalarımız sürüyor. Liglerimiz devam edecek. Krikette hamle yapmak istiyoruz. Squash ve krikette sponsor bulup ligleri oynatmak istiyoruz. Çoğunu sponsor eşliğinde oynatıyorum. Bütçemiz 400 bin lira. Malzeme alıp dağıtıyoruz. 2013 yılına farklı girmek istiyoruz."

Muhabir: Ömer Hakan Kibar

Yayıncı: Hüseyin Doğru - ANKARA

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 21.04.2015 08:00:23. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Gelişmekte Olan Spor Dalları Federasyonu Başkanı Oral."İlk Kez Korfbol ve Squash Liglerini...
  [Hata Bildir]