Son Dakika Haberleri: Gezi Parkı Eyleminde İlginç Pankart

Gezi Parkı Eyleminde İlginç Pankart

İzmir'de Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olayları protesto eden eylemciler Atatürk'le Lenin'i yan yana getirdi.

12.06.2013 15:32
Gezi Parkı Eyleminde İlginç Pankart,
İzmir'de Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olayları protesto eden eylemciler Atatürk'le Lenin'i yan yana getirdi.

Taksim Gezi Parkı eylemcilerine destek olmak için protestocular bir hafta önce İzmir Gündoğdu Meydanı'nda çadır kurdu. Çoğunluğu üniversite öğrencisi olan eylemciler Atatürk'le Lenin'in yan yana bulunduğu posteri de çadırların bulunduğu bölgeye astı. Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacıyla Atatürk'le Lenin'i yan yana getiren fotoğrafın Halkın Kurtuluş Partisi'ne (HKP) ait olduğu öğrenildi. HKP'yi ait flamaların yanında bulunan fotoğrafta "Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşımızın Önderi ve En Büyük Müttefiki" ifadeleri yeralıyor.

Atatürk'le Lenin'i aynı karede buluşturan pankart 2008 yılında Karşıyaka'da Yurtsever Platformu'nun düzenlediği laiklik yürüyüşünde ardından Alevi Bektaşi ve Yöre Dernekleri Federasyonu ile Kamu Emekçileri Sendikaları (KESK) İzmir Şubeler Platformu tarafından düzenlenen eylemlerinde de ortaya çıkmıştı.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 22.04.2015 00:08:18. #1.11#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Gezi Parkı Eyleminde İlginç Pankart
  [Hata Bildir]