Son Dakika Haberleri: Gıda Kontrol Görevlisi Kursu Açıldı

Gıda Kontrol Görevlisi Kursu Açıldı

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından gıda kontrol görevlisi kursu açıldı.

13.11.2012 15:40
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından gıda kontrol görevlisi kursu açıldı.

Ilgaz Kar Hidrolojisi Araştırma ve Eğitim Merkezi Tesislerinde düzenlenen kursun açılışına, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Yaman, Kocaeli İl Müdürlüğü'nden Seyra Balcı, Edirne İl Müdürlüğü'nden Kadir Süzme ve farklı illerden 54 teknik eleman katıldı.

Yaman, kursun açılışında yaptığı konuşmada, tarladan sofraya kadar gıda hijyeninin çok önemli olduğunu belirterek, "Günümüzde gıda denetiminin önemi gittikçe artıyor. Gıda denetimlerine kontrol görevlilerinin gerekli hassasiyeti göstermesini istiyoruz. Yapılan denetimlerde son çare ceza uygulamasıdır. Burada amaç bağcıyı dövmek değil ona üzüm yedirmektir" diye konuştu.

Kontrol görevlilerinin görevine hakim olabilmesi için iyi bilgi sahibi olması gerektiğini vurgulayan Yaman, kursun verimli geçmesini diledi.

Kurs süresince eğitmenler tarafından yapılan ölçme ve değerlendirme sınavlarında başarılı olan kursiyerlere "Gıda Kontrol Sertifikası"nın verileceği öğrenildi.

Muhabir: Esra Karamuk

Yayıncı: Sinan Özmüş - KASTAMONU

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 15:37:53. #1.12#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Gıda Kontrol Görevlisi Kursu Açıldı
  [Hata Bildir]