Görele Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açtı - Son Dakika

Görele Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açtı

20.05.2011 14:25
Görele Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açtı, System.String[]

Giresun'un Görele Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü'nce İsmailbeyli köyünde yıl sonu sergisi açıldı.

Giresun'un Görele Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü'nce İsmailbeyli köyünde yıl sonu sergisi açıldı. İsmailbeyli köyünde açılan iğne oyası kurslarında üretilen ürünler hakkında bilgi veren Selim Kul, Halk Eğitimi Merkezi olarak ilçeye bağlı İsmailbeyli köyünde iğne oyası branşında kurs açtıklarını ve bu kursta usta öğretici Nursel Karabulut, tarafından farklı yaş gruplarında oluşan 18 kursiyere kurs verildiğini söyledi.

Kul, "Sergimizin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum inşallah önümüzdeki yıllarda daha çok sergiler açarız. 24 Mayıs 2011 tarihinde Görele öğretmenevi toplantı salonunda genel kursumuzun açılışı olacak hepinizi bekliyorum. " dedi.

Görele Halk Eğitim Merkezi'nin İsmailbeyli köyünde açmış olduğu İğne Oyası Sergisi'nin hayırlı olmasını dileyen Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, "Geçtiğimiz gün ilçemize kurulan bir tekstil fabrikasını ziyaret ettim. Tekstil Fabrikası'nın sahipleri elaman bulmakta sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek bu şartlar altında Görele'de hizmet verme şansımız azalıyor. Arzu ettiğimiz büyümeyi gösteremeyeceğiz. Fabrikamızda çalışacak kalifiye elamanlara ihtiyacımız var' dediler. Giresun genelinde ilçemize gelen yatırımlarla ilgili bir takım haberler yapılıyor. Yapılan bu haberlerde genelde tekstil yatırımına gelen firmaların çalışanları mağdur ettiği, sigortalarını ödemediği ve ücretlerini ödemeden bırakıp gittikleri şeklindeki haberlere rastlıyoruz. İlçemize gelerek istihdam sağlayan prensipli ve disiplinli olan bu yatırımcı hemşehrilerimizin, çalışan personelin ücretlerini vaktinde ödediğini biliyoruz o anlamda hiçbir sıkıntı yok. Çalışma şartlarını bahane ederek işe girip çıkan kişilerin olduğunu da biliyoruz. Sizden ricamız tekstil sektöründe yetenekli gençlerimizi bu fabrikaya yönlendirirsek ilçemize kurulan tekstil fabrikasının kapanmasına engel oluruz ve kurulan tekstil fabrikasının daha uzun süre kalmasını sağlarız. " diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kursun açılış kurdelesini Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Korkmaz Cırıt birlikte keserek sergi ziyarete açıldı. Sergi açılışına katılan davetlilere kursiyerler tarafından hazırlanan ev yemekleri ikram edildi.

İsmailbeyli Köy Konağı'ndaki serginin açılışına, Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Korkmaz Cırıt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gürsel Bektaş, Görele İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Hasan Özkurt, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Selim Kul, daire amirleri, okul müdürleri, kursiyerler ve diğer davetliler katıldı.

Görele Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açtı
Görele Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açtı
Görele Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açtı

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Görele Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açtı - Son Dakika


Son Dakika

Survivor 2021'in iddialı yarışmacısı adaya veda eden isim oldu Annesinin evliliğini kabullenemeyen adam, üvey babasının kız kardeşini rehin aldı Kuzey Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker, Kosova'ya sığındı Suluk reklamı yapan Duygu Özaslan dalga konusu oldu: Bittikçe doldurabiliyorum Akkuyu Nükleer Santrali inşaatındaki planlı patlamada evler ve seralar zarar gördü Çukur'da Seren Erdenet karakterini canlandıran İrem Sak diziye veda etti Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı Emniyetten "Sultangazi'de çocuk kaçırma girişimi"ne ilişkin açıklama: Akli dengesi yerinde değil